1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Engellilerin önündeki engelleri kaldırana kadar çalışmalarımızı yürüteceğiz”
“Engellilerin önündeki engelleri kaldırana kadar çalışmalarımızı yürüteceğiz”

“Engellilerin önündeki engelleri kaldırana kadar çalışmalarımızı yürüteceğiz”

Ortopedik Özürlüler Derneği’nden bir heyet Başbakan Yorgancıoğlu’nu ziyaret etti

A+A-

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nden bir heyet Engelliler Haftası dolayısıyla Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nu ziyaret etti. Saat 15:30’da gerçekleşen görüşmede konuşan Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, yaşadıkları sıkıntıları ve ihtiyaçları Başbakan Yorgancıoğlu’yla görüşüp konuşmak istediklerini söyledi. Kibrit, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği olarak tek bir misyonları olduğunu ve bunun da engellilerin hem sevinçlerinde hem de kederlerinde toplumla iç içe olmaları olduğunu belirtti. Başbakan Özkan Yorgancıoğlu da engellilerle ilgili farkındalık yaratabilmek adına bu tür ziyaretlerin önemli olduğunu söyledi ve hükümet olarak engellilerin önündeki engelleri kaldırana kadar çalışmalarını yürüteceklerini ifade etti.

Çalışmaları istedikleri hızda olmamasına rağmen ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Yorgancıoğlu, bundan sonraki dönemde de çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.
Yorgancıoğlu sorunların genelde bitmediğini engellilerin sorunlarının çözümünün de belki zaman alacağını ifade etti. Yorgancıoğlu sorunların işbirliğiyle daha kolay çözülebileceğini dile getirdi ve dernek ile iyi bir işbirliği temennisinde bulundu. TAK

Bu haber toplam 648 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler