1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Elsie Slonim’in kitaplarının tanıtımı gerçekleşti
Elsie Slonim’in kitaplarının tanıtımı gerçekleşti

Elsie Slonim’in kitaplarının tanıtımı gerçekleşti

Kıbrıs’taki 1974 savaşına da tanıklık etmiş olan Elsie Slonim, kitaplarının tanıtımı, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi Kütüphanesi’nde gerçekleşt

A+A-

Hayatı Amerika, Avusturya, Kıbrıs ve İsrail arasında geçmiş, iki dünya savaşı ve acıları yanında Kıbrıs’taki 1974 savaşına da tanıklık etmiş olan Elsie Slonim’in ‘Ahead of Time’ ve ‘Mousie Longtail' adlı kitaplarının tanıtımı, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi Kütüphanesi’nde gerçekleşti. Avusturalyalı Editör Alfred Woschitz’inde bulunduğu etkinlikte yazar Elsie Slonim, 100 yıllık yaşamından çok özel anılarını katılımcılarla paylaştı. II. Dünya savaşı sırasında annesi, babası ve kızkardeşi dışında tüm yakınlarını Auschwitz Toplama Kampı’nda kaybeden Elsie, bir mülteci olarak savaşın acılarını anlatırken duygulu anlar yaşandı. Kıbrıs’a olan bağını her seferinde dile getiren Elsie, eşini ve çocuklarını kaybettikten sonra da uzun yıllar yaşadığı Lefkoşa’daki askeri ara bölgedeki evinde yaşamını sürdürmeye devam ediyor.    

els2.jpg

Etkinliğin sonunda Editör Alfred Woschitz, Elsie Slonim’in hayatını anlatacak belgesel için çalışmalara başladıklarını iletti.     

 

 

Bu haber toplam 1449 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler