1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Dünyayı peşinden sürükleyen genç bir isim, ANNE MARİE
Dünyayı peşinden sürükleyen genç bir isim,   ANNE MARİE

Dünyayı peşinden sürükleyen genç bir isim, ANNE MARİE

“Cizreli bir Türk vatandaşı olan Mehmet Ali’nin şarkıcıyla şaka olsun diye düet yapmaları sosyal medyada olay oldu”

A+A-

Ersin Kaşif

Anne Marie kimdir? diye soranlar da olacaktır tabii. Bu sayfa bilmeyenlere gelsin. 7 Nisan 1991 yılında doğan Anne Marie Nicholson İngiliz şarkıcı ve şarkı sözü yazarıdır. İlk albümünü 2013 yılında ‘Summer Girl’ adıyla çıkaran  Anne Marie, solo kariyerine Magnetic Man, Gorgon City, Rudemental düetleri ile devam etti. Will Heard ve Dizzee Rascal ile yaptığı ‘Rumour Mill’ düetleri UK Singles Chart’da 67.sıraya kadar yükseldi. Ardından ‘Karate’ ve ‘Gemini’ adında iki Ep çıkaran Anne Marie, 2016 yılında UK Singles Chart’da 90 numaraya yükselen single’ı ‘Do İt Right’ i yayımladı. Yine 2016 yılında Clean Bandit ile yapmış olduğu ‘Rockabye’düeti şarkıcının yükselmesini sağladı. Birçok müzik listesinde 1 numaraya kadar yükseldi. Son olarak da geçtiğimiz aylarda Cizreli bir Türk vatandaşı olan Mehmet Ali’nin şarkıcıyla şaka olsun diye düet yapmaları sosyal medyada olay oldu. İşte Türkiye medyasına konu olan bu düet, şarkıcının Türkiye’de daha da tanınmasını sağladı diyebiliriz.

SPORCU ANNE MARİE

 1991 İngiltere Essex doğumlu genç sanatçı Anne Marie, 2013 yılından itibaren başladığı müzik kariyerine günümüze kadar artırdığı performansı ile devam etmiştir. Bugüne kadar Karate, Gemini, Boy, Do It Right, Alarm, Peak ve Ciao Adios isimli tekli single çalışmaları dünyanın birçok ülkesinde müzikseverler tarafından çok beğenilmiştir. Genç sanatçının bilmediğiniz bir özelliğini de burdan açıklayalım. Anne Marie’nin 9 yaşından beri karate yaptığını ve dünya şampiyonasında bir altın bir de gümüş madalya kazandığını biliyor muydunuz? Bu arada Anne Marie’nin ‘Karate’ isimli bir de şarkısı var ve klipte Marie, karate yapıyor. Yani Anne Marie’nin sporcu yönü de uluslararası nitelikte.

Önceden de belirttiğim gibi, Türk vatandaşı Cizreli Mehmet ile birlikte sahne alması ile Türkler tarafından daha fazla tanınan Anne Marie, daha öncesinde Cizreli Mehmet’in kendisine eşlik ettiği Rockabye şarkısını sosyal medya üzerinden beğenmiş ve kendisini 2017 yılında konser vermek için geldiği Babylon Soundgarden’da davet etmiş ve onunla canlı olarak Rockabye şarkısına düet yapmıştı. Ne dersiniz, dinlemeye değer değil mi?

 

 

 

Bu haber toplam 9011 defa okunmuştur
Etiketler :
Adres Kıbrıs 374 Sayısı

Adres Kıbrıs 374 Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler