1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Çalıştığı işyerinden 50 bin TL çaldı…
Çalıştığı işyerinden 50 bin TL çaldı…

Çalıştığı işyerinden 50 bin TL çaldı…

  Gamze BAYKUR Çayönü köyünde faaliyet gösteren Ektam...

A+A-

 

Gamze BAYKUR

Çayönü köyünde faaliyet gösteren Ektam Kıbrıs Ltd. çalışanı olan zanlı U.Ç, şirkete ait 50 bin TL’yi zimmetine geçirerek sirkat etmekle suçlanıyor. 2014 yılı Haziran ile 3 Nisan 2015 tarihleri arasında 50 bin TL’yi sirkat ettiği gerekçesiyle dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Polis: “Müşterilerden tahsil ettiği parayı zimmetine geçirdi…”

Meselenin tahkikat memuru Polis Çavuşu Fahri Alkan, zanlı U.Ç’in 2014 yılı Haziran ayı ile 3 Nisan 2015 tarihleri arasında müstahdemi olduğu Ektam Kıbrıs Ltd.’ye ait içecek satışlarından, satış karşılığı müşterilerden tahsil ettiği 50 bin TL’yi zimmetine geçirerek sirkat ettiğini açıkladı. Alkan, şirket adına şikâyetçi olan kişinin önceki gün polise gelerek zararın tazmin edildiğini ve şikâyetini geri çektiğini de belirtti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Alkan, zanlı nınuygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandı…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı U.Ç’in kimlik, pasaport ve seyahat belgelerini polise teslim ederek Kuzey Kıbrıs dışına çıkışının men edilmesine, 5 bin TL nakdi teminat ödemesine ve 2 Kuzey Kıbrıs vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi. Toroslu, zanlının teminat şartlarını yerine getirememesi halinde ise 2 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Bu haber toplam 1010 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler