1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Bellapais’de festival “Opera Gala Konseri” ile başlıyor.
Bellapais’de festival “Opera Gala Konseri” ile başlıyor.

Bellapais’de festival “Opera Gala Konseri” ile başlıyor.

“11. Bellapais İlkbahar Müzik Festivali” yarın akşam “Opera Gala Konseri” ile başlıyor.

A+A-

“11. Bellapais İlkbahar Müzik Festivali” yarın akşam “Opera Gala Konseri” ile başlıyor.

 

Mersin Devlet Operası solisti soprano Bengi İspir Özdülger ve Ankara Devlet Operası solisti tenor Emrah Sözer, piyanist Irina Luchin eşliğinde ünlü operalardan seçme aryalar, Napoliten ve Türkülerden oluşan bir programla sahne alacak.

Festival, Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği, Cumhurbaşkanlığı, TC Lefkoşa Büyükelçiliği, Başbakan Yardımcılığı, Kültür Dairesi Müdürlüğü işbirliğinde, Girne Rocks Hotel, Deniz Plaza, Hotel Bellapais Gardens ve Kybele Restoran’ın katkılarıyla gerçekleştirilecek. Konserler Bellapais Manastırı’nda saat 20.30’ da başlayacak.

“11. Bellapais İlkbahar Müzik Festivali” Çarşamba akşamı dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay’ın sunacağı piyano resitali ile devam edecek. Resitalde, Gülsin Onay; Chopin’ in ünlü “Cenaze Marşı”nın yer aldığı Si minör Piyano Sonatı’nı, Nocturne ve Scherzo eserlerini, Bach’ın Partitasını, Mendelssohn’ un Çeşitlemelerini ve Bartok’ un Burlesklerini yorumlayacak.

15 Mayıs’a kadar devam edecek festivalin konserlerin biletleri Lefkoşa Deniz Plaza, Girne Deniz Plaza, Dome Hotel, Bellapais Gardens, Kybele Restaurant ve konser girişinden temin edilebilecek.

(tak)

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler