1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Bayraklar 1 gün süreyle yarıya indirilecek”
“Bayraklar 1 gün süreyle yarıya indirilecek”

“Bayraklar 1 gün süreyle yarıya indirilecek”

İhtiyat Sandığı’nda 1 yıl eksiği olan da avans alabilecek “2014 yılının ikinci yarısı ile 2015 yılının ilk yarısında oluşacak hayat pahalılığı alt gelir gruplarının lehine olacak şekilde ödenecek”

A+A-

 

 

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, hayat pahalılığının daha dengeli ve alt gelir gruplarına daha fazla yansıtılmasıyla ilgili karar alındığını kaydetti ve 2014 yılının ikinci yarısı ile 2015 yılının ilk yarısında oluşacak hayat pahalılığının alt gelir gruplarının lehine olacak şekilde ödeneceğini açıkladı.
Yorgancıoğlu, bununla ilgili gerekli yasa tasarılarının da Bakanlar Kurulu’nda görüşülüp onaylandığını söyledi.
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında alınan kararları açıkladı.
Yorgancıoğlu, Bakanlar Kurulu’nun bazı belediyelerin ve Tarım Sigortası Fonu bütçelerini onayladığını kaydetti.

Av yasağı

Yorgancıoğlu toplantıda Karpaz bölgesinde büyükbaş hayvanlarda görülen LCD hastalığının diğer bölgelere sıçramasını önlemek için ava açık 1’den 15’e kadar olan parseller ve Dipkarpaz Bölgesi’nin yıl sonuna kadar ava kapatılması kararının alındığını belirtti.

İhtiyat Sandığı Avans Tüzüğünde değişiklik

Dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında İhtiyat Sandığı’nın avans tüzüğünde bir değişiklik yapılmasının da kararlaştırıldığını dile getiren Yorgancıoğlu, önceki tüzüğe göre geçmiş bir yıl yatırım yapmayanların avans almasının mümkün olmadığını ancak bu değişiklikle ihtiyat sandığında hesabı bulunanlar için mümkün kılındığını belirtti. Yorgancıoğlu, bunun özelikle belediyelerde çalışıp yatırımları olmayan çalışanlar için pozitif bir adım olduğunu kaydetti.
Yeni tüzük ile geçmişte avans alıp da borcunu süresinde kapatmayanların ise 3 yıl süreyle avans alımının engelleneceğini dile getiren Başbakan Yorgancıoğlu, bunun İhtiyat Sandığı’nın daha disiplinli bir şekilde avans vermesini sağlayacağını söyledi.

Bayraklar 1 gün süreyle yarıya indirilecek

Yorgancıoğlu, Pakistan’da Taliban örgütünün düzenlediği okul saldırısında çocukları katletmesi nedeniyle yarın KKTC’de 1 gün süreyle bayrakların yarıya indirilmesi kararının alındığını da açıkladı.

(tak)

Bu haber toplam 1605 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler