1. HABERLER

  2. Barış için pedal çeviriyor
Barış için pedal çeviriyor

Barış için pedal çeviriyor

İstanbul Beylikdüzü’nden başlayıp, Türkiye’de 150 ilçeden geçtikten sonra Kıbrıs’a gelen 29 yaşındaki Meriç Şehit isimli bisikletçiyi kabul etti.

A+A-

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, bisikletin bir ulaşım aracı olduğuna dikkat çekmek ve kullanımını teşvik etmek amacıyla İstanbul Beylikdüzü’nden başlayıp, Türkiye’de 150 ilçeden geçtikten sonra Kıbrıs’a gelen 29 yaşındaki Meriç Şehit isimli bisikletçiyi kabul etti.

Nidai Güngördü, bisikletin bir ulaşım aracı olmasının yanı sıra sağlıklı yaşamın da bir parçası olduğunu belirterek, bisiklet kullanımını özendirmek için yapılan turun önemine dikkat çekti. Güngördü, sporcu Meriç Şehit’i ülkemizde görmekten dolayı memnuniyetini dile getirerek, Şehit’e gerçekleştirmiş olduğu projesinde başarılar diledi.

Şehit: “Bisiklet kullanımını özendireceğim”
Kabulde konuşan Meriç Şehit ise yaklaşık 74 bin kilometre kat edeceği “Barış için Pedalla” projesinde Türkiye’de 75 il, 187 ilçe ve yüzlerce köy dolaşacağını ifade etti. Şehit, güzergahında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de olduğunu belirterek, “Hem bisiklet sporunu ve kullanımını özendireceğim, hem de bulduğum sponsorlar sayesinde okumak isteyen gençlere yardımcı olacağım” dedi. Konuşmaların ardından Meriç Şehit’e Girne kent haritası ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Meriç Şehit’e ayrıca konaklama konusunda destek olundu.

Bu haber toplam 896 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler