1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bakanlar Kurulu’ndan yeni kararlar…
Bakanlar Kurulu’ndan yeni kararlar…

Bakanlar Kurulu’ndan yeni kararlar…

Ülkede yangın söndürme helikopteri konuşlandırılacak

A+A-

 

Yangın söndürme helikopteri için girişim başlatılıyor

Küçükbaş hayvanlar için doğrudan gelir desteği yılda 1 kez verilecek

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ndeki intihar olayı komite tarafından araştırılacak

Özel sektöre istihdam edilen engelliler yüzde 30 yardım almaya devam edecek 

Ülkede yangın söndürme helikopteri konuşlandırılacak

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, küçükbaş hayvanlar için yılda 2 kez verilen Doğrudan Gelir Desteği’nin artık 1 defa verileceğini; bu seneki ödemenin de yakın zamanda yapılacağını açıkladı.
Ülkede ağır bir kuraklığın söz konusu olduğuna dikkat çeken Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, hayvancıların bundan olumsuz etkilendiğini söyledi.
Doğrudan Gelir Desteği’nin kriterlerinin aynı kalacağını vurgulayan Yorgancıoğlu, hayvan sayısına göre değişen desteğin önümüzdeki günlerde süratle verileceğini yineledi.
Bakanlar Kurulu’nun yaklaşık 3 buçuk saat görüşmesinin ardından açıklama yapan Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, kuraklık, engelli istidamı, yangın tehlikelerine karşı alınan hükümet önlemi konularındaki kararlar hakkında bilgi verdi.

Toplumu huzursuz eden bazı olaylar... İntihar olayı araştırılacak

Toplumu huzursuz eden bazı olaylara işaret eden Yorgancıoğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ndeki intihar olayı ve Müteahhitler Birliği’ne yapılan baskına değindi.
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde bir vatandaşın ölümüyle sonuçlanan olayın araştırılması için Araştırma Komitesi kurulması kararı aldıklarını belirtti.
Yorgancıoğlu, “Ülkede yaşanan huzursuzlukların son bulması, yaşan olayların faillerinin bulunup ortaya çıkarılması gerektiği inancımız toplumun vicdanını rahatlatma açısında da gereklidir” dedi.

Engellilerin özel sektördeki istihdamı

Engellilerin özel sektöre istihdamını teşvik etmek için alınan bir diğer Bakanlar Kurulu kararına değinen Özkan Yorgancıoğlu, engellilere işsiz oldukları sürede verilen yardımın özel sektöre istihdam edilmeleri halinde tamamen kesilmeyeceğini; bu yardımın yüzde 30’unun verilmeye devam edileceğini söyledi.

Ülkede 1 yangın söndürme helikopteri konuşlandırılacak

Yorgancıoğlu, Bakanlar Kurulu’nun, ülkedeki yangın tehlikelerine karşı önlem amacıyla 1 yangın söndürme helikopterinin ülkede konuşlandırılması için girişim başlatılması yönünde karar aldığını da açıkladı.

Bir soru üzerine Cyprus Airport Services’daki (CAS) son durum hakkında değerlendirmede bulunan Yorgancıoğlu, araştırmalarının devam ettiğini; hafta başında konuyla ilgili kendilerine sunulacak raporla gereğinin yapılması için çalışma başlatacaklarını belirtti.
(tak)

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler