Yenidüzen Gazetesi - Kıbrıs

Mağusa Suriçi Çocuk Panayırı 20-22 Nisan’da

Birbirinden renkli etkinlikler 23 Nisan öncesi çocukları bekliyor

17 Nisan 2013 - 15:45

Mağusa Suriçi Derneği’nin (MASDER) bu yıl 5’incisini düzenleyeceği “Geleneksel Mağusa Suriçi Çocuk Panayırı” 20-22 Nisan tarihlerinde yapılıyor.

Dernek Başkan Yardımcısı Serdar Atai’nin açıklamasına göre, 20 Nisan Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak etkinliklere Türkiye’den de gruplar katılarak gösteriler sunacak.

SICAK HAVA BALONUYLA MAĞUSA’YI KUŞBAKIŞI İZLEME FIRSATI

23 Nisan Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklara yönelik düzenlenen panayırda, “Karagöz- Hacivat orta oyunu, uygulamalı ebru ve origami sanatı, halk dansları ve modern dans gösterileri, palyaçolar, tahta bacak adam ve illüzyon gösterileri, balonla şekil yapma, sıcak hava balonuyla Mağusa’yı kuşbaşı izleme, orkestra konserleri, tamtamla ritim halkası oluşturma, yüz boyama, şişme oyun parkları, uygulamalı oyuncak ve seramik yapımı, faytonlu tur, at sırtında tur, resim-fotoğraf sergileri ve klasik otomobil sergisi, Mağusa hatırası fotoğraf çekimleri, okçuluk turnuvası, ilkyardım bilgilendirme kursu, kültürel yiyecek-içecekler, hediyelik eşya stantları” gibi etkinlikler yer alacak.

Tüm çocukların ve ailelerinin davet edildiği panayırın Anadolu Hayat Emeklilik sponsorluğunda düzenleneceği belirtildi.

(tak)


Bu haber toplam 708 kez okundu© 2013 yeniduzen.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayılanan haberler, ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya yazarlara ait yazılardan dolayı YENİDUZEN sorumlu tutulamaz.

Design and Powered by Baba Bilgisayar