Yenidüzen Gazetesi - Kıbrıs

Kanser hastaları yararına sabah kahvesi

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük sabah kahvesi etkinliğinin amaçlandığı, Özerlat Kahve ve Rana Fahrioğlu Şirketi sponsorluğunda gerçekleştirilecek organizasyon, saat 10.00’da başlayacak.

14 Mayıs 2013 - 14:00

Kanser Araştırma Vakfı (KAV), “Hep birlikte mevsimin ilk kahvesini birlikte içelim, kanserle savaşta KAV'la birlikte tek yürek olalım” sloganıyla 1 Haziran’da “Sabah Kahvesi” etkinliği düzenleyecek.

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük sabah kahvesi etkinliğinin amaçlandığı, Özerlat Kahve ve Rana Fahrioğlu Şirketi sponsorluğunda gerçekleştirilecek organizasyon, saat 10.00’da başlayacak.

“‘Arkadaşlarınızı ve ailenizi 1 Haziran saat 10.00’da evinizde toplayın ve birlikte kahve içerken KAV’a destek verin’ çağrısının yapıldığı açıklamada, Sabah Kahvesi’ne katılanlar KAV’ın sağlayacağı geri dönüşümlü kumbaralara bağışta bulunabilecekler.

KAV’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, bağışlar Kuzey Kıbrıs’ta en fazla kanser vakalarının görüldüğü bölgelerde detaylı toprak analizleri için kullanılacak.

Açıklamada, araştırmanın devamını getirmek ve dünya standartlarında araştırma yapmak için yılda 50 bin sterline ihtiyaç olduğu kaydedilerek, acilen topraklarda ve sularda analiz yapılmasının önemine dikkat çekildi.

Halkı etkinliğe davet eden KAV yetkilileri, evinde “Sabah Kahvesi” düzenlemek isteyenlerin 0533 863 4929 numaralı telefondan veya rezanfahrioglu@yahoo.com adresinden daha fazla bilgi edinilebileceğini belirttiler.

Diğer yandan Sabah Kahvesi etkinliğini çeşitli kafelerde de gerçekleştirmeyi arzu eden KAV yetkilileri, kafe sahipleriyle de görüşmelerini sürdürüyor. Sabah Kahvesi’ni bir kafede gerçekleştirmek isteyenler de aynı tarihte 10.00-12.00 saatleri arasında anlaşmalı kafelerde toplanabilecek.

(tak)


Bu haber toplam 801 kez okundu© 2013 yeniduzen.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayılanan haberler, ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya yazarlara ait yazılardan dolayı YENİDUZEN sorumlu tutulamaz.

Design and Powered by Baba Bilgisayar