1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 3 yangın; 5 bin ağaç yandı, 280 hayvan telef oldu
3 yangın; 5 bin ağaç yandı, 280 hayvan telef oldu

3 yangın; 5 bin ağaç yandı, 280 hayvan telef oldu

Ülke genelinde dün meydana gelen 3 farklı yangında 5 binden fazla ağaç yanarken, aralarında tavuk, ördek, kaz ve güvercinin bulunduğu 280 hayvan telef oldu. Yangınlarda ayrıca 35 dönüm anız ve yaklaşık 200 balya da yandı.

A+A-

Polisin açıklamasına göre, Türkeli'nde dün 16.00 sıralarında Kara Tepe Mevkii’nde, muhtemelen kırık cam parçalarının güneş ısısına maruz kalması sonucu kuru otların ateşlenmesi ile yangın meydana geldi.
Yangın, itfaiye ekipleri, yangın söndürme helikopteri ve Sivil Savunma Teşkilatı personelinin katkılarıyla söndürüldü. Çıkan yangın sonucu 150 dönümlük ormanlık alan içinde yaklaşık 5 bin okaliptüs, çam ağacı ve akasya ağacı yandı.

HASPOLAT’TAKİ YANGINDA 280 HAYVAN TELEF OLDU
Haspolat Ağıllar Bölgesi’nde 16.30 sıralarında, Ercan Eryener’e ait ağılda, daha önceden demir su deposu içerisinde yakılıp söndürülen çöplerin rüzgârın etkisiyle tekrar alev alması sonucu yangın çıktı.
Deponun çevresinde bulunan balyaların yandığı yangının ağılın doğu kısmında bulunan Fatma Bozlakoğlu’na ait kanatlı hayvanların bulunduğu kümeslere sıçraması sonucunda 80 tavuk, 40 ördek, 20 kaz, 140 güvercin yanarak telef oldu. Farklı türde 7 ağaç da kısmen yanarak, zarar gördü.

ASLANKÖY’DE YANGIN
Öte yandan, Lefkoşa- Gazimağusa anayolunun kuzeyinde dün 16.30 sıralarında Aslanköy köy girişinde arazide henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı bir yangın meydana geldi.
Çıkan yangın sonucu, yaklaşık 35 dönümlük anız ve 1 çam ağacı tamamen; 3 okaliptüs ve 1 çam ağacı ise kısmen yandı. Yangınlarla ilgili soruşturma sürüyor.

TAK

Bu haber toplam 1221 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler