1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tutuklu sayısı arttı
Tutuklu sayısı arttı

Tutuklu sayısı arttı

Hücreye atılan uyuşturucu ile ilgili soruşturma derinleşti. Polis, F.D., ve T.T.’nin ardından biri kadın iki kişini daha göz altına aldı.

A+A-

Mahkemeye duruşma için gelen tutuklulara uyuşturucu vermek isterken yakalan zanlılar F.D., ve T.T.’nin ardından G.A., ve U.Ö.’de tutuklandı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz olguları aktardı. Polis, 3 Aralık’ta Narkotik tarafından alınana bilgide Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde tutukluların bulunduğu odaya uyuşturucu atılacağı bilgisinin alındığını söyledi.

Polis, zanlı F.D.’nin 12 gram ağırlığında sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde, 13 tam 3 kesik uyuşturucu olduğuna inanılan hap ve bir miktar uyuşturucu içerdiğine inanılan toz maddeyi hücrenin penceresine bırakırken yakalandığını belirtti. Polis, soruşturma kapsamında cezaevindeki şahısla F.D. ve T.T.’nin  cep telefonu aracılığı ile görüşüldüğünü ve cezaevinde görüşülen telefondan 300 ses kaydı alındığını ve bir kısmının incelendiğini söyledi.

Polis, geniş çaplı soruşturma neticesinde, zanlılar G.Ö., ve U.Ö.’nün  Mağusa’da tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

Polis, zanlı G.A.’nın  cezaevinde hükümlü tutuklu bulunan A.A.’nın  yönlendirmesiyle zanlı U.Ö., ile irtibat kurup, uyuşturucuyu zanlı F.D.’ye  verilmesini sağladığının tespit ettiklerini anlattı.

Polis, soruşturmanın devam ettiğini, analiz raporlarının beklendiğini ve zanlıların cep telefonlarının ve telefondaki ses kayıtlarının inceleneceğini belirtip, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

Bu haber toplam 1819 defa okunmuştur
Etiketler : ,