1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İki zanlı cezaevine, biri teminatla serbest
İki zanlı cezaevine, biri teminatla serbest

İki zanlı cezaevine, biri teminatla serbest

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince 15 Haziran tarihinde düzenlenen “Kirpi Operasyonunda” tutuklanan zanlı O.G., M.Ö. ve T.T. dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

A+A-

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin düzenledikleri “Kirpi operasyonunda” 3 farklı noktada ele geçirilen toplam 260 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde ile ilgili olarak tutuklanan zanlı O.G., M.Ö. ve 7 aylık hamile olan zanlı T.T. dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali”, “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu”, “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” suçlarıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı O.G. teminata bağlanarak serbest bırakılırken, daha önceden benzeri suçları bulunan zanlı M .Ö. ile 7 aylık hamile olan T.T. davaları görüşülünceye değin 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Soruşturma tamamlandı…

Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, zanlı O.G., M.Ö., ve T.T. aleyhine 15 Haziran tarihinde “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal”, “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu”, “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” meselesi ile ilgili olarak başlatılan tahkikat tamamlandığını belirtti. Mesele ile ilgili olarak zanlı O.G.’nin 15 Haziran tarihinde Mormenekşe-Atlılar köyü arasında 80 gr ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi alacağı sırada tespit edilerek olay yerinde tutuklandığını anımsattı. Özdesoy, yine olay yerinde bulunan ve NS 696 Z plakalı araç ile kaçan zanlı M.Ö. ile T.T.’nin ise 16 Haziran tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını söyledi. Özdesoy, mesele ile ilgili olarak zanlı O.G’den yapılan soruşturmalarda Mormenekşe-Atlılar köyü arasında başka bir noktada bir miktar daha uyuşturucu olduğunun öğrenildiğini ve zanlı O.G’nin gösterimi üzerine konu yerde 65 gr ağırlığındaki Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde tespit edildiğini belirterek, yine mesele ile ilgili olarak 20 Haziran tarihinde zanlı O.G.’nin gösterimi üzerine Boğaztepe köyünde bulunan “Lemar” arakasındaki ovalık alanda 115 gr ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde tespit edildiğini açıkladı.

Zanlı M.Ö’nın benzeri bir sabıkası var…

Polis Memuru Hüseyin Özdesoy, zanlılar aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını yineleyerek, sabıkasız olan zanlı O.G’nin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti. Özdesoy, 15 Haziran tarihinde olay yerinde tespit edildikten sonra polisten kaçan ve Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklanan zanlı M.Ö.’nın ise benzeri bir çok kanunsuz uyuşturucu madde suçları bulunduğunu belirterek, zanlı M.Ö’nın en son 30 Ocak 2017 tarihinde şartlı tahliyeden yararlanarak cezaevinden çıktığını ve şartlı tahliyesinin de 29 Mart 2018 yılına kadar devam ettiğini açıkladı. Özdesoy, öte yandan zanlı T.T.’nin ise 12 Şubat 2017 tarihinde kanunsuz uyuşturucu madde tasarruf meselesi ile ilgili olarak tutuklandığını ve mahkeme huzuruna çıkarılarak teminata bağlandığını açıkladı. Özdesoy, benzeri suçları işlemeye devam eden zanlı M.Ö ile T.T.’nin serbest kalması halinde yine benzeri suçları işlemeye devam edeceklerini belirterek, zanlı M.Ö ile T.T’nin davaları görüşülünceye değin 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmelerini talep etti.

Avukat Altunç, zanlıların doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti…

Zanlıların avukatı Fehmi Altunç, zanlı M.Ö’nün cezaevine gönderilmeden Barış Sinir ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’nde kontrolden geçirilmesini, 7 aylık hamile olan zanlı T.T’nin ise cezaevine gönderilmeden doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.

Biri serbest, ikisi cezaevine

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlı O.G.’nin kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 7 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 100’er bin TL tutarında şahsi kefalet senedi imza etmesine ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi. Hacımulla, zanlı M.Ö. ile T.T’nin ise davaları görüşülünceye değin 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmelerine emir verirken, her 2 zanlının da doktor kontrolünden geçirilmesine direktif verdi.

Bu haber toplam 1926 defa okunmuştur
Etiketler :