1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Dr. Zerrin Akalın Parkı geliştirilecek
Dr. Zerrin Akalın Parkı geliştirilecek

Dr. Zerrin Akalın Parkı geliştirilecek

Dr. Zerrin Akalın Parkı’nı geliştirmek için CTP Ortaköy Ocak Örgütü ve Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) arasında protokol imzalandı.

A+A-


 

Lefkoşa’da geçtiğimiz yıl açılan Dr. Zerrin Akalın Parkı’nı geliştirmek için CTP Ortaköy Ocak Örgütü ve Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) arasında protokol imzalandı.
Protokole LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile CTP Ortaköy Ocak Örgütü Başkanı Cenk Paşa imza koydu.
LTB binasında yer alan imza töreninde, Zerrin Akalın’ın kızı Sıla Akalın ve ailesi, Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği yetkilileri ile LTB Meclis üyeleri de hazır bulundu.
İmza töreninde konuşan CTP Ortaköy Ocak Örgütü Başkanı Cenk Paşa, zamansız kaybedilen Zerrin Akalın’ın adını yaşatmak için çalıştıklarını anlattı.
Paşa, imzalanan protokolle, parkın daha iyi bir noktaya taşınacağını dile getirdi.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı da, topluma mal olmuş ve önemli çalışmalara imza atmış Zerrin Akalın’ın adının yaşatılmasının önemli olduğunu kaydetti. 
Bunun en iyi yollarından birinin toplumdaki herkesin yararlanabileceği bir alan meydana getirmek olduğuna işaret eden Harmancı, projeye katkı koyanlara teşekkür etti.
Zerrin Akalın’ın kızı Sıla Akalın da konuşmasında, projeye katkı koyanlara teşekkür etti. 
Sıla Akalın, annesinin adının yaşatılmasının mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu dile getirdi.
Protokol kapsamında parka yürüyüş yolları, oyun alanları ve sivil toplum örgütlerinin de yararlanabileceği bir aktivite merkezi inşa edilecek. 

Bu haber toplam 1567 defa okunmuştur
Etiketler : ,