1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Bu mahallenin erkeği benim…”
“Bu mahallenin erkeği benim…”

“Bu mahallenin erkeği benim…”

Korkuteli’nde husumetli olduğu amcaoğlu Mustafa Erden’in üzerine döner bıçağı ile yürüyen M.E, tutuklandı…

A+A-

 

 

Korkuteli’nde husumetli olduğu amcaoğlu Mustafa Erden’e kendisine yan baktığı gerekçesiyle döner bıçağı ile üzerine yürüyen ve tehditler savuran M.E tutuklandı. “Korkutmak amacıyla tehlikeli silah taşıma”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Mülke tecavüz”, “Rahatsızlık”, “İthale-i lisan” ve “Uygunsuz tavır ve harekette bulunma” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

 

Döner bıçağı ile üzerine yürüdü…

 

Meselenin tahkikat memuru Baki Bakioğlu, zanlının 25 Haziran tarihinde Korkuteli’nde önceden husumetli olduğu amcasının oğlu Mustafa Erden’in kendisine yan baktığı gerekçesiyle tasarrufunda bulundurduğu döner bıçağı ile üzerine yürüdüğünü, akabinde ise amcası Yusuf Erden’in evinin avlusuna izinsiz girip Mustafa Erden’e hitaben küfür ederek “Hepinizi keseceğim. Bu mahallenin erkeği benim” diyerek korkutmak amacıyla tehlikeli silah taşımak, kanunsuz bıçak taşımak, mülke tecavüz, rahatsızlık, ithale-i lisan, uygunsuz tavır ve harekette bulunma suçlarını işlediğini açıkladı.

Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Bakioğlu, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Teminata bağlandı…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlının kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 3 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 50’şer bin TL tutarında şahsi kefalet senedi imza etmesine ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

Bu haber toplam 2054 defa okunmuştur
Etiketler : ,