1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 1’i polis 3 kişiye suçüstü
1’i polis 3 kişiye suçüstü

1’i polis 3 kişiye suçüstü

Mağusa’da etnografik nitelikli eser olan tabanca, barut ve 2 adet kamayı satmak isterken suçüstü yakalandılar…

A+A-

Gamze PİR BAYKUR

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Organize Şube ekipleri tarafından Mağusa’da düzenlenen operasyonda 1’i polis olmak üzere 3 kişi Etnografik eser niteliğinde tabanca, barut ve 2 adet kamayı satmak isterken suçüstü yakalandı.

 Operasyon sonucunda tutuklanan İskele Polis Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru O.K, nişanlısı D.Y ve kayını A.Y dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

“Kanunsuz ateşli silah taşıma”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” ve “Kanunsuz kama taşıma” suçlamalarıyla ilgili olarak dün mahkemeye çıkarılan zanlılar aleyhine 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

 

Suçüstü yakalandılar…

Meselenin tahkikat memuru Müfettiş Muavini Halil Seven, zanlıların bir polis ekibince 4 Ağustos tarihinde saat 01:30 raddelerinde St. Barnabas çemberinin karşısında Salamis ormanını çevreleyen tel örgülerin yanında şüpheli olarak görülen FV 590 plakalı araçta tespit edildiğini belirtti.

Seven, konu araçta polis ekibi tarafından yapılan aramada 1 adet Etnografik eser niteliğinde olan tahta saplı çift namlu ağızdan dolma çift horozlu tabanca, 2 ayrı kılıf içerisinde 2 adet kama, 1 adet ağzı kesik vaziyetteki su kabağı içerisinde bir miktar barut, 1 adet cam şişe içerisinde bir miktar barut, 1 adet cam şişe içerisinde bir miktar saçma, 1 adet teneke şişe içerisinde barut ve yine 1 adet şişe içerisinde bir miktar barut bulunduğunu açıkladı.

 Zanlı O.K ile A.Y’nin gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirten Seven, zanlı D.Y’nin ise gönüllü ifade vermeyip sözlü beyanda bulunduğunu ve suçunu kabul ettiğini açıkladı. Seven, zanlı Adem Yılmaz’ın vermiş olduğu gönüllü ifadesi doğrultusunda aranmakta olan 1 adet emarenin bulunduğunu belirterek zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Zanlı A.Y: “Bizimle bir kişi daha vardı, onu neden tutuklamadılar”

Mahkemede söz alan zanlı A.Y, “Bizimle birlikte bir kişi daha vardı… O kişi nerde? Neden tutuklanmadı. Polisin gözü önünde kaçtı” şeklinde konuştu.

 

Tutuklu kalacaklar…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu, zanlıların  tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 2610 defa okunmuştur
Etiketler :