1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 1 ay sonra yakalandı
1 ay sonra yakalandı

1 ay sonra yakalandı

Mağusa’da Dürdane Gürbüz’e ait eve ağır bir suç işlemek için girdiği iddia edilen zanlı H.Ş 1 ay sonra yakalandı…

A+A-

Mağusa’da Dürdane Gürbüz’ün evine ağır bir suç işlemek kastı ile girdiği iddia edilen zanlı H.Ş 1 ay sonra yakalandı. “Ağır bir suç işlemek kastı ile konuta girmek”, “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı H.Ş, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Bir şey sirkat edemeden kaçtı…

Meselenin tahkikat memuru Engin Yıldız, zanlı H.Ş 25 Haziran 2016 tarihinde Mağusa’da Dürdane Gürbüz’e ait evin yatak odasına ait açık durumdaki pencerenin korkuluğunu kırarak hasara uğrattıktan sonra ağır bir suç işlemek niyetiyle ev içerisine girdiğini açıkladı. Akabinde zanlının, evin salonunda uyuyan Dürdane Gürbüz’ün kendisini fark ederek çığlık atması sonucunda herhangi bir şey sirkat edemeden kaçtığını belirten Yıldız, zanlının 24 Temmuz tarihinde tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Yıldız, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandı…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu, zanlı H.Ş’nin kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 2 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi

Bu haber toplam 1635 defa okunmuştur
Etiketler : , ,