1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Serbest Hekimler' Sağlık Bakanlığı'nı eleştirdi
Serbest Hekimler Sağlık Bakanlığını eleştirdi

'Serbest Hekimler' Sağlık Bakanlığı'nı eleştirdi

Serbest Çalışan Hekimler Birliği’nden Sağlık Bakanlığı’na eleştiri

A+A-

 

Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği (KTSÇHB), Sağlık Bakanlığı’nı “birliğe gözdağı vermeye çalışmakla” suçladı.

KTSÇHB Asbaşkanı H. İlker İpekdal tarafından yapılan açıklamada, birlik yönetim kurulunun, kamuda çalışan hekimlerin ikinci iş yapmalarına göz yumdukları gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı'na karşı hukuk mücadelesi başlattığı anımsatılarak, Sağlık Bakanlığı’nın davanın geri çekilmesi ya da yavaşlatılması gerektiği, aksi takdirde sağlıkta bir kaosun çıkacağına dair telkinlerde bulunduğu savunuldu.

Davanın geri çekilmediği belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Süreç içerisinde geldiğimiz son noktada ise, Birliğimiz Başkanı Dr. Remzi Gardiyanoğlu’nun kamuda görevli diş hekimi eşinin, diş hekimliği terfi sınavına başvuru sırasında I. amiri tarafından doldurulmuş olan performans formlarında her üç yılı da ‘oldukça başarılı’ olarak nitelenmesine rağmen Sağlık Bakanlığı’nda kimin tarafından yapıldığı bilinmeyen esrarengiz bir şekilde her üç yılı da ‘başarılıya’ düşürülmüştür. Yapılan bu haksız ve hukuk dışı uygulama ile başkanımız ve ailesi cezalandırılmaya çalışılmıştır”

İpekdal, Sağlık Bakanlığı’ndan, bu uygulamanın yasal sebeplerini belgeleri ile birlikte açıklamasını istedi.

(tak)

Bu haber toplam 849 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler