1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LAÜ Sosyal Hizmet Uzmanları meslek yemini etti
LAÜ Sosyal Hizmet Uzmanları meslek yemini etti

LAÜ Sosyal Hizmet Uzmanları meslek yemini etti

LAÜ Sosyal Hizmet Bölümü tarafından 2017– 2018 Akademik Yılı Sosyal Hizmet Bölümü mezunları için mesleki Yemin Töreni gerçekleştirildi.

A+A-

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal Hizmet Bölümü tarafından 2017– 2018 Akademik Yılı Sosyal Hizmet Bölümü mezunları için mesleki Yemin Töreni gerçekleştirildi. Yemin törenine LAÜ Sosyal Hizmet Bölümü Bölüm Başkanı  Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu,  öğretim üyeleri ve öğrenci velileri katıldı.

   Yemin Töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. LAÜ Sosyal Hizmet Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, mezun öğrencilere ve velilere seslenerek bir  konuşma yaptı.

  Sosyal Hizmet Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu konuşmasında mezun öğrencilere seslenerek “ Bugün Sosyal Hizmet Bölümü 4. Sınıf öğrencileri olarak meslekle ilgili temel ilkeler üzerine yeminlerinizi ederek mesleğe ilk adımınızı atıyorsunuz. Çok uzun ve zor bir süreci tamamladınız, böylesi mutlu ve gururlu gününüzün bir parçası olmaktan  son derece memnuniyet duyuyorum”dedi. Hablemitoğlu, “ Sosyal Hizmet mesleği  Uluslararası normlar üzerinden yürütülmektedir, dünyanın her yerinde Sosyal Hizmet Uzmanları çoçukların, kadınların, yaşlıların ve  tüm insanların  dezavantajlarını çözmeye çalışırlar ve yardım ettikleri kişilerin yüksek yararını sağlayacak şekilde davranırlar, mesleğin en önemli temeli de budur ”dedi. Hablemitoğlu, öğrencilerin yetişmesi için, özverili bir şekilde  emek veren, öğretim üyelerini ve  elemanlarını kutlayarak , mezun öğrencilere başarılar diledi.

Bu haber toplam 614 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler