1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Gazeteciler Birliği'nden ÇAĞRI
Gazeteciler Birliğinden ÇAĞRI

Gazeteciler Birliği'nden ÇAĞRI

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Yönetim Kurulu, yazılı ve görsel basına, 19 Nisan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili “tarafsızlık ve eşitlik” ilkesine bağlı kalarak yayın yapma çağrısında bulundu.

A+A-

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Yönetim Kurulu, yazılı ve görsel basına,  19 Nisan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili “tarafsızlık ve eşitlik” ilkesine  bağlı kalarak yayın yapma çağrısında bulundu.

Gazeteciler Birliği tarafından  yapılan açıklamada, halkı en doğru şekilde bilgilendirmesi gereken medyanın, seçim sürecinde de halkı doğru, tarafsız ve olabilecek en eşit koşullarda bilgilendirmesi gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, aynı şekilde bağımsız veya siyasi partilerin cumhurbaşkanları adaylarının da, propaganda süresince halka kendilerini anlatmak için vazgeçilmez bir mecra olan medya organlarına karşı eşit mesafede durmaları gerektiği belirtildi.

Açıklamada, ülke demokrasisi için vazgeçilmez olan seçim ve propaganda dönemlerinin bir demokrasi şöleni şeklinde geçmesi dileğinde de bulunuldu.(tak)

Bu haber toplam 1013 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler