1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DÜRÜST BİLGİ VERDİ
DÜRÜST BİLGİ VERDİ

DÜRÜST BİLGİ VERDİ

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, dün basın toplantısı düzenleyerek yapılanları ve yapılması planlanan tesisler hakkında basına bilgi verdi. Kemal Dürüst’e basın toplantısında bakanlık koordinatörü Süleyman Göktaş ile Gençlik Daires

A+A-

 

 

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, dün basın toplantısı düzenleyerek yapılanları ve yapılması planlanan tesisler hakkında basına bilgi verdi.

Kemal Dürüst’e basın toplantısında bakanlık koordinatörü Süleyman Göktaş ile Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da eşlik etti.

Kemal Dürüst basın toplantısında tesisleşme konusunda çalışmalara hız verdiklerini belirterek bunun ilk ayağının Gazimağusa’da Canbulat Stadı ve Güzelyurt’a yapılacak iki sentetik zeminli çim saha ile başladığını kaydetti.

Dürüst Mağusa Canbulat Stadı ile ilgili de kulübe herhangi bir nakdi yardım yapılmadığını, saha için ayrılan paranın iki yıl önce bloke edildiğini ancak çıkan pürüzlerle bugüne kısmet olduğunu kaydetti.

Kemal Dürüst geçmiş hükümet döneminde Gönyeli sahasının sentetik çim zemin yapıldığını belirterek, “O dönemde bu proje bir milyon dört yüz bin liraya; yani eski deyimle bir trilyon dört yüz milyar liraya yapılmıştı. Ancak biz iki sentetik zeminli sahayı bu miktarın da altında yapıyoruz” dedi.

Dürüst bir saha fiyatına iki saha yapacaklarını belirterek Canbulat Stadı’nın 670 bin Güzelyurt sahasının ise 555 bin liraya ihale edildiğini kaydetti.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, 2012 yılının tesisleşmede atılım yılı olacağını belirterek Mesarya, Girne köy bölgelerine ve henüz karar verilmeyen iki bölgeye de toplamda dört kapalı spor salonu yapacaklarını kaydederek bunun yanında ülke gençliğine iki tartan pist daha yapacaklarının müjdesini verdi.

 

Yusuf Kaptan için ihale

Dürüst bir-bir buçuk ay içinde Lefkoşa’daki Yusuf Kaptan Sahası’nın zemininin sentetik yapılması konusunda ihaleye çıkılacağını belirterek yine Lefke’deki 16 Ağustos Stadı’nın tamamen elden geçirilmekte olduğunun altını çizdi.

Kemal Dürüst Gazimağusa Doktor Fazıl Küçük Stadı’nın bir spor kompleksi şekline dönüştürülmesi için çalışma başlatacaklarını belirterek Girne 20 Temmuz Stadı’nda da ciddi bir yatırıma gideceklerini söyledi.

Dürüst 20 Temmuz Stadı’ndaki tribünlerin ve atletizm pistinin tamamen elden geçirileceğini belirterek 20 Temmuz ismine ve Girne’ye yakışır bir stat haline dönüştürüleceğini kaydetti.

Dürüst yeni planlanan salonların inşaatlarının ise 2012 yılı başlarında başlamasını hedeflediklerini kaydetti.

Kemal Dürüst hedeflerinin her ilçeye bir sentetik saha yapmak olduğunu belirterek, “Biz tüm kulüplerimize tüm gençlerimize eşit mesafede duruyoruz. Sloganımız “gidilmemiş köy gidilmemiş kulüp kalmayacak” demiştik bunu da yapıyoruz” dedi.

Kemal Dürüst bakanlık bünyesinde sporun yanı sıra gençlik konusunda da büyük atılım yaptıklarına değinerek Dipkarpaz’dan Lefke’ye kadar kapanan tüm gençlik merkezlerini açtıklarını ve gençleri buralara çektiklerini belirterek Dipkarpaz Gençlik Merkezi’nin de açılacağını bu konudaki çalışmaların tamamlandığını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1011 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler