1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Arkaik gülümseme, yaşanmış bir ütopya”
“Arkaik gülümseme, yaşanmış bir ütopya”

“Arkaik gülümseme, yaşanmış bir ütopya”

Ateşin’in çalışmaları 27.Tüyap-Artist Çağdaş Sanat Fuarı'nda sergileniyor

A+A-

Ayhatun Ateşin’in çalışmaları İstanbul Uluslararası 27.TÜYAP-ARTİST Çağdaş Sanat Fuarı'nda sergileniyor. 
KKTC seramik sanatı adına yaptığı etkinlikleri takip edilerek söyleşi ve sunum gerçekleştirmesi için özel davet alan Ateşin, sağlık sorunları nedeniyle şahsen fuarda bulunamayacak ancak “Arkaik gülümseme, yaşanmış bir ütopya” isimli sergisi sanatseverlerle buluşacak.
12 Kasım’a kadar devam edecek fuarın, yaklaşık bin sanatçının eserlerinin sergilendiği galerilerin yanısıra, bağımsız grup ve inisiyatiflerle birlikte 150’ye yakın genç sanatçıyı da konuk etmesi bekleniyor.

Ayhatun Ateşin, TAK’a yaptığı açıklamada, Ayhatun Ateşin,fuarda,  “Arkaik gülümseme, yaşanmış bir ütopya” isimli sanat çalışmasıyla birlikte, TÜRKSOY ödülü alan “Alashia Yeniden Doğuyor” belgeseli de gösterilecek.
Ateşin, “Arkaik gülümseme, yaşanmış bir ütopya” isimli sanat çalışmasının, Kıbrıs’ın bilinen en eski adı “Alashia”ı gündeme taşıyacağını ve KKTC’nin tanıtılmasına katkı yapacak belgesel sunumla görsel etkisinin kuvvetlendirileceğini ifade etti.
Ayhatun Ateşin, belgesel filmin, fuardaki gösterimi yanında, Cumhurbaşkanlığı katkılarıyla, CD olarak da katılımcılara dağıtılacağını kaydetti.

 

 

Bu haber toplam 1330 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler