1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. “Mihalis Koççinovukkos, çok yakın arkadaşımdı...”
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Vazgeçmiyor!..

A+A-


Siyaset hayatında birçok sansasyon haber ile yer alan UBP’nin eski vekillerden Ejder Aslanbaba, şimdi de belediye başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Geçtiğimiz gün Havadis Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, adaylığını duyuran Aslanbaba,
Haziran ayında yapılacak yerel seçimlerde İskele Belediye Başkanlığı’na adayım. Çalışmalara başladım. Yeni bir siyasi oluşum için çalışıyoruz. Bu hayata geçmezse bağımsız aday olacağım” dedi.
Adı birçok kez ödemediği elektrik parası, gümrüksüz araç kullanma, ‘rüşvet’ iddialarını ortaya atmakla gündeme gelen ve ‘kötü’ bir siyasetçi profili çizen Aslanbaba, ne yazık ki halen daha siyaset yapmaya niyetli…
Oysa biz onun siyasetten vazgeçtiğini zannetmiştik ki, yine karşımıza çıkıyor.
Bu kötü bir şaka olmalı!..


***

Haberdar kepenk indirdi

Kıbrıs Türk Basını’nda bir gazete ‘kepenklerini’ indirdi. 4 yıl önce  başladığı yayınlarına dün son verdi.
Haberdar Gazetesi, gündeme getirdiği birçok haberle adından sıkça söz ettirse de ‘ekonomik’ yönüyle daha fazla ön plana çıktı.
Son zamanlarda satıldı, devredildi, başka bir ortak bulundu söylemlerinin yanında, çalışanlarının ‘ödenememesi’ de sıkça gündemdeydi.
Herkes Haberdar’ın kime devredileceğini beklerken, dün Haberdar Teşekkürler&Eyvallah manşeti ile yayın hayatından çekildiği duyurdu.
Tüm emeği geçenlerin yolu açık olsun…

***

Çağlar’dan ‘adaylık’ açıklaması

CTP-BG’ninn Aralık ayında yapılacak Kurultayı’nda, kim veya kimlerin aday olacağına yönelik söylemler konuşulmaya başlandı.
Bu yönde CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Mehmet Çağlar, ilk adaylık sinyalini veren isim oldu.
Geçtiğimiz kurultayda da aday olan Çağlar, Aralık ayında yapılacak kurultayda, “Aday olmamamı gerektirecek bir durum yok” açıklamasında bulundu.

***

YORUM

SON LİMAN

“Şimdi bu gemi, zorlu yolculuğunun sonuna geldi. Bir limana yanaşıp, bağlanacak. Demir atacak. Aksini düşünenlere söyleyeyim. Gemi batmadı. Sadece seferlerini durduruyor. Haberdar Gemisi, günahıyla sevabıyla… Çalışanları ile süreç içerisindeki sahipleri ile… Okuyucuları ve reklam verenleriyle Kıbrıs Türk Basın Tarihi içerisindeki yerini aldı. Bir anıt gemi olarak da kalacak. Kim bilir belki bir başka kaptan günü geldiği zaman onu alır yeniden yelken açar. Bugün demir atıyoruz. Sevinen olacak üzülen olacak. Demir aldığımız gün sevinen ve üzülen olduğu gibi. Olsun bu geminin seyir defterinde hepsi kayıtlı. Son limana girerken yine dümendeyim. Yine kaptanıyım bu geminin… Bu seyahatin, bu seyrin en zor gününden, en fırtınalı akşamından, en sıkıntılı limanından bile gemide benimle birlikte olanlar sayesinde büyük keyif aldım. Hepsine sonsuz teşekkürler.”

RASIH REŞAT


***

OKURDAN GELEN

Şahıslar değil, örgüt organlarının kararı önemli

“Geçen seçim döneminde TDP'nin heyeti ile iş ve güçbirliğinde anlaşmamıza rağmen yetkili kurullar bunu onaylamadı. Bundan dolayı şahısların değil örgütlerin organlarının kararları önemlidir.
İş ve güçbirliğine yanaşmayan partiler nasıl ayni çatı altında buluşacaklar. BKP’nin bütün mücadelesi Kuzey Kıbrıs’ın kendi kendini yöneteceği bir iktidara sahip olması, Kıbrıs sorunun çözümünde varılacak anlaşmada Kıbrıslıların haklarının korunması ve Kuzeyde Kıbrıstürklerinin yaşayabileceği ve yok olmayacakları bir düzenin kurulması zemini kurulmuştur. Bunu başarmanın yolu Dünya tarihindeki kurtuluş mücadelerinde örneklerdir.Önce Kuzeyde bu zemini kabul eden örgütler ve partiler her türlü eylemde(seçim dahil) bir araya gelip bir yol haritası belirlenmeli.Sonra Güney Kıbrıs’ta (çözümü Güneyle yapacağımız) gerçek çözüm isteyen örgütler ve partilerle iş ve güçbirliğinin yolları aranacak.Bu da yetmez,Türkiye’de ve dünyadaki örgütler ve partilerle ilişkilere geçip Kıbrıs sorunun nedenlerini bıkıp usanmadan anlatmak gerekir.BKP bu yol haritasını uygulamaya koymuştur.Ama bunu başarmanın yolu  daha güçlü bir yapıdan geçer,bu yol haritasını benimseyen örgütler ve partiler ile her zaman iş ve güçbirliğine vardır.Selamlar.”

(Ali Fegan BKP Parti Meclisi üyesi)

***

FACEBOOK

Sıcacık bir özlemin, dokunmanın kucaklaşmanın yaşandığıdır bayram..
sevgiyle bakan gözlerde gördüğümüz ışıktır, muhabbettir...içtenlikle söylenen güzel sözlerdir...
İçinizin sıcacık olmasıdır, sevmekten ve sevilmeyi hissetmekten. Sevdiklerini etrafında görmenin mutluluğudur. Soğuk bir kış güneşinin iliklerini ısıttığıdır bayram.. Sevgi kelimelerinin havada uçuştuğu uçurtmadır tatlı bir rüzgarda havada nazlı nazlı dans eden...bir bebeğin kokusudur bayram belki de... ya da uykusunda gülüşü...
Güzel duygular ve anılar olsun herkesin kendi için hayal ettiği... ve bayramını yaşadığı...

Sevgi Beyköylü’nün profilinden

------------------------------------------------------------------

MUTLU BAYRAMLAR…

Paylaşımlarınızın artacağı, çocukların yüzünü güldüreceğiniz, kaybettiklerinizi anacağız,  çirkinlikleri bir kenara bırakıp keyifçe, sevgiyle, mutlulukla, insanca bayramlar yaşayacağınız ve yaşatacağınız nice bayramlara…
Cafe Kulis’te 22 Ekim’de yeniden buluşmak dileğiyle…

Bu yazı toplam 1974 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar