1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. Sampson’un söylediklerine isyan eden Mikis Theodorakis, Makarios’a onu şikayet etmeye koşmuş, düşkırıklığına uğramıştı…
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Şonya’dan Alanlı’ya: Neden vekillikle yetinmedi?

A+A-


DP-UG eski Genel Sekreteri Bengü Şonya, İskele’den belediye başkan aday adaylığına hazırlanan DP İskele Milletvekili Hüseyin Alanlı’ya, “Neden vekillikle yetinmedi” sorusunu sordu.
Şonya, Alanlı’nın günler önce yaptığı adaylık açıklamasına yorum yaparak şunları paylaştı:
“Sayın Alanlı neden milletvekilliği ile yetinmeyip ille de belediye başkanı olmak istemesinin nedenlerini partisine ve halka açıklamak zorundadır. Çünkü Alanlı'nın kazanması DP için bir eksik milletvekili demek ve ayrıca ara seçimde başka bir partinin o bölgeden yeni bir vekil çıkarabilmesi demektir.”

------------------------------------

Derya’dan Ertuğruloğlu’na;
“Halkın faşist hamasetlere karnı toktur”

CTP Milletvekili Doğuş Derya, UBP Milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu’nun, Dışişleri Bakanı Özdil Nami’ye yaptığı eleştirilere çok sert karşılık verdi.

Derya, sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımında şu yorumlarda bulundu:

“Sayın Özdil Nami, sadece Dışişleri Bakanı olduktan sonra değil, yıllardır ortaya koyduğu çaba ile Kıbrıs Sorununun siyasi eşitliğe dayalı, iki bölgeli, iki toplumlu ve BM parametreleri çerçevesinde federal bir çözüme kavuşması için çaba gösteren bir devlet adamıdır. Kıbrıslıtürklerin tüm hassasiyetlerini ve ihtiyaçlarını çok iyi bilen, iyi yetişmiş bir değer olması yanında, toplumumuzun hak ve özgürlüklerini garanti altına alacak sağlıklı bir çözüm sürecinin başlaması için hem adada hem de uluslararası camiada alın teri döken saygın bir kişiliktir. Şimdi Sayın Nami’ye saygısızca hakaret ederek prim yapmaya çalışan Tahsin Ertuğruloğlu gibi şahin politikacılar bilsinler ki, bu toplumun artık derin devletten miras faşist hamasetlere karnı toktur. Daha dün Kıbrıslıtürklerin referandum hakkını gasp ettiğinizi, toplumun %65’inin evet dediği Annan Planı sürecini ve dolayısıyla geleceğimizi çöpe attığınızı unutmadık Sayın Ertuğruloğlu. Sayın Nami’ye “haddini bil” demeden önce aynaya bakmanızı ve verdiğiniz pişkin beyanatlarla haddinizi ne kadar aştığınızı düşünmeniz iyi olur. Devletin insan için olduğunu görmek istemeyen sizin gibi zihniyetler, barış için çaba gösteren insanları karalamak için daha çok çabalayacaklardır. Ama tarih sizin gibi boş hamaset erbaplarını değil, Özdil bey gibi barış mücadelesi verenleri yazacaktır.”
 

-----------------------------------

Öztaş’ın şansı yüksek

CTP Geçitkale Belediye Başkanlığı adaylığını geçtiğimiz günlerde Hasan Öztaş olarak açıkladı. Öztaş, bölgede sevilen ve destek gören bir isim… 
Öztaş, 2010 seçimlerinde de Geçitkale Belediye başkanlığına aday olmuş ve yaklaşık 10 oyla seçimi kaybetmişti. Önümüzdeki seçim de ise Öztaş’ın şansı çok yüksek olarak değerlendiriliyor.
UBP’de ise  Olsan Oran aday adaylığını yakın çevresine açıkladı. DP’den ise doktor Mehmet Tuzlalı’ya, Fikri Ataoğlu aracılığıyla önceki gün teklif götürüldüğü öğrenildi.

---------------------------------------

Dipkarpaz’da Özbayrak’a teklif

Dipkarpaz Belediye Başkanlığı’na mevcut başkan Mehmet Demirci yeniden aday… DP’nin ise Dipkarpaz için düşündüğü isim daha önce de başkanlık yapan Arif Özbayrak… DP’nin önümüzdeki günlerde Özbayrak’a teklif götüreceği öğrenildi.


--------------------------------------

DP içinde ‘CTP düşmanları’ var!

“UBP halkın gözünde hala sabıkalıdır!
UBP iktidarı döneminde yaşananlar uzayda bir gezegende değil KKTC’de yaşandı…
Bu toplum hala İrsen Küçük’ün yanlış idaresinin yaralarını sarmaya çalışıyor.
O yüzden UBP’li bazı vekiller her ne kadar kendileri bakan koltuğunda görseler de bunu sadece rüyalarında görürler.
Aynı şekilde DP içindeki bazı milletvekilleri de buna dahildir…
Daha doğrusunu söyleyecek olursak DP içindeki CTP düşmanları!
Şu sıralar DP içinde böyle bir hava hakim!
Partinin tepesindeki iki isim ısrarla ‘hükümet değişikliği yok’ derken, bazıları da CTP düşmanlığına soyunmuş, ‘değişecek’ diye basına haber sızdırıyorlar…
Amaç belli;
CTP’yi hükümetten defedip, koltukların yeni sahipleri olmak…
Allah müstehakınızı versin sizin!”

LEVENT ÖZADAM

---------------------------------------------

FACEBOOK

“Bu 'yerel seçimde işbirliği' lafları var ya, bana 'birlikte vatandaşa kumpas' tan başka hiçbir şey gibi gelmiyor...Resmen 2'li kumpas...”

Ulaş BARIŞ’ın profilinden

Bu yazı toplam 1622 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar