1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Koyun ve kuzu çalmakla suçlanıyorlar…
Koyun ve kuzu çalmakla suçlanıyorlar…

Koyun ve kuzu çalmakla suçlanıyorlar…

Kuzucuk köyünde 2 farklı kişiye ait mandıradan 10 küçükbaş hayvan sirkat ettikleri iddia edilen 5 kişi tutuklandı…

A+A-

Kuzucuk köyünde 19-20 Ağustos tarihlerinde Ahmet Çamlıdağ ile Ahmet Akballı’ya ait 2 mandıradan 1 koyun ve 9 kuzu sirkat edildi. Sirkat edilen koyun ve kuzular Mağusa’da Derinya bölgesinde H.K, H.K ve O.K mandırasında tespit edilirken, H.K, H.K, O.K, A.Y ve E.Ö ise konu küçükbaş hayvanları sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklandı. “Hayvan sirkati” suçlamasıyla dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan her 5 zanlı aleyhine 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

1 koyun, 9 kuzu sirkat edildi…

Meselenin tahkikat memuru Hasan Özgüç, zanlı H.K, A.Y, H.K, O.K ve E.Ö 19-20 Ağustos tarihlerinde Kuzucuk köyünde mandıralar bölgesinde Ahmet Çamlıdağ’a ait mandıradan Sakız cinsi 7 aylık 4 adet kuzuyu 2.30 cm yüksekliğindeki duvar üzerinden sirkat ettiklerini açıkladı. Özgüç, zanlıların yine ayni tarihte Ahmet Çamlıdağ’a ait madıranın yaklaşık 500 metre yakınında bulunan Ahmet Akballı’ya ait mandıraya gidip mandıranın kapısı üzerinde bulunan asma kilidi kırdıklarını ve mandıra içerisinden 3 yaşında 1 adet koyun ve Sakız cinsi 7 aylık 5 adet kuzuları sirkat ettiklerini açıkladı. 21 Ağustos tarihinde Mağusa Derinya bölgesinde bir polis ekibi tarafından yapılan aramada zanlı H.K, H.K ve O.K ait mandıra içerisinde sirkat edilen koyun ve kuzuların tespit edildiğini belirten Özgüç, tutuklanan zanlı H.K, H.K ve O.K konu koyun ve kuzuları zanlı A.Y aldıklarının öğrenilmesi üzerine zanlı A.Y da tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Özgüç, suçun işlendiği gece zanlı E.Ö ve H.K van bir araçla Mağusa’da zanlı A.Y yanına gidip mazot aldıklarının öğrenildiğini belirtti.

 


Bölgede birçok faili meçhul hayvan sirkati meselesi var…

 Zanlılar aleyhine yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Polis Memuru Hasan Özgüç, İskele bölgesinde birçok faili meçhul hayvan sirkati meselesinin olduğunu ve bunlarla ilgili de araştırma yapıldığını belirtti. Özgüç, yürütülen tahkikatın selameti açısından her 5 zanlının da 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tutuklu kalacaklar…

İskele Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Düriye Elkıran, zanlı H.K, A.Y, H.K, O.K ve E.Ö tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 

Bu haber toplam 1990 defa okunmuştur
Etiketler : ,