1. YAZARLAR

  2. Sevgül Uludağ

  3. “Mihalis Koççinovukkos, çok yakın arkadaşımdı...”
Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Golcü farkı ve sıkıntısı

A+A-


Temposu yüksek, mücadele gücü çok iyi bir maç izledik dün. Golcü farkı tabii ki vardı. Ancak Lefke’yi kadro ve mücadele anlamında konuşmadan geçemeyiz. Sezon başında takımın yükünü çekebilecek 4-5 oyuncusunun ayrılmasına rağmen yeni yönetim ve teknik adamla adeta yeniden doğan Lefke takımı, genç oyuncularının da ciddi katkısıyla galibiyete uzandı. Hasip, Semih ve Bilal, maçın öne çıkan isimleri oldular. Maç boyunca mücadele eden, girebildiği her pozisyona giren ve rakipleriyle birebir mücadele eden bu oyuncular, takıma adına ciddi kazanç. Forvette ise Cedric gibi bir golcüsü olması takım adına adeta “bonus” oldu. Uzun oyuncuları olan bir savunmanın arasından yükselerek kafayla topu filelerle buluşturan başarılı golcü, ikinci devrede dikkatli olsa attığı ikinci golden sonra farkı artırabilirdi de.

***

Son bölümde özellikle orta alanda etkili Yakup Esmerarslan’ın çıkmasıyla, top kayıpları yaşayan ve oyun üstünlüğünü kaybeden takımda bu kez de iki süper isim devredeydi. Kaleci Mehmet Özeralp ve savunmada Arif Solkanat, çok kritik müdahalelerle geçit vermediler. Golde ise savunmanın genel olarak bir hatası vardı. Sonuç olarak önemli bir üç puanın sahibi olan Lefke yoluna emin adımlarla ve iyiye giden bir kadroyla yürümeye devam ediyor.

Gençler Birliği’nde ise golcü sıkıntısı devam ediyor. İlk haftalarda ceza alanı içerisinde pozisyon bulma sıkıntısı da vardı. Ancak dünkü maçta, özellikle son bölümde ceza alanı içerisine topu getirmeyi beceren, ancak son vuruşta kaleyi bulmakta zorlanan bir takım izledik. İkinci devrede mücadele daha iyiydi. Top kayıpları azalınca, hücuma çıkışlar daha etkili oldu. Ancak 20 dakikalık sürede gelmeyen ikinci gol, motivasyonu da azalttı. Buna karşılık iki net gol pozisyonu ve topun direkten döndüğü bir pozisyon, kırmızı siyahlıları sadece heyecanlandırmış oldu.

***

Play-out olmayan ve zirvede kopma görünmeyen bir ligin olduğu bir sezonda geçen beş haftada galibiyet olmaması negatif bir durum oluşturdu. Takımın şu aşamada bile biri golcü diğeri orta saha olmak üzere iki kesin transfere ihtiyacı var.

Utku Hamamcıoğlu ve yardımcıları iyi bir yönetim gösterdiler. İkinci devrede Lefke’nin Cemal’la yakaladığı pasif ofsayt pozisyonunda yardımcı hakemin teması olup olmadığını göremediği ve kendine göre doğru karar verdiğini düşünüyorum. Ancak pozisyona daha yakın olan Utku Hamamcıoğlu oyunu devam ettirebilirdi.

Bu yazı toplam 944 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar