1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. CTP’de karşılıklı ‘YALANLAMA’
Fayka Kişi

Fayka Kişi

CTP’de karşılıklı ‘YALANLAMA’

A+A-


CTP Kurultayı Pazar günü gerçekleşiyor, yani kurultay için son 4 güne girildi. Parti Meclisi’nin de belirleneceği kurultayda en heyecanlı bekleyiş kimin başkanlığı göğüsleyeceği…
Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ile Genel Sekreter Asım Akansoy delegeden başkanlık talep edecek.
Kısa bir sürede kurultay kararı alan CTP’de yarış gayet seviyeli bir şekilde devam ediyor. Ancak sona yaklaştıkça, karşılıklı eleştiriler ve yalanlamalar başladı.
Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, Akansoy’un eleştirilerini yalanlarken, aynı şekilde Akansoy da buna karşı yalanlama açıklamaları yapıyor.
Dün ayrı ayrı televizyon programına katılan adaylar bu yalanlamalarına devam etti.
Ama en önemli açıklamalarını kurultay günü yapacak olan adaylar bakalım delegeleri etkilemek için ne söyleyecek, ne ortaya koyacak?
CTP Kurultay’ı yine kavgasız, seviyeli ancak çok heyecanlı olacak gibi…

******************************


Vicdanlı Denktaş’a çiçekler…

Vicdanlı, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş çiçekler ile karşılandı. Önceki gece ADA TV’de programa katılacağını duyan, UBP istihdamlarından 30 kişilik bir grup bina önünde Denktaş’ı bekledi.
Denktaş geldi, ‘gönüllerine su serpti’…
Grup da vicdanlı Denktaş’a çiçeklerle, alkışlarla teşekkür etti.
Hep şov hep şov hep şov…


**********************************

Cemal Redif görevden alındı

Cypfruvex Genel Müdürü Cemal Redif görevinden alındı. UBP hükümeti dönemine atanan Redif, Bakanlar Kurulu kararı ile 28 Kasım 2013 tarihinde görevinden alındı.
Redif’in görevden alınma kararı Resmi Gazete’de yayınlandı.
Cypfruvex’teki mali yapı mercek altına alınmış, borç batağında olduğu saptanmıştı. Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu, YENiDÜZEN’e yaptığı açıklamada, “Üreticilerle birlikte bankalara ve piyasaya 20 milyon TL borcu bulunan Cypruvex’te bin 950 ton konsantre ürün ipotek altında” demişti.


***********************************

FACEBOOK

“Ve Denktaş'ın mezarı da, seçim malzemesi oldu Türkiye'de... Önce bir "uyduruk haber..." Ardından da Milli kahraman Sarıgül, "CHP'nin adaylığını duyurduğu" gün, kamuoyuna mesaj veriyor... "Ben yaparım..." Ve bir hakaret daha... Bir mezarı yapmaktan aciz mi Kıbrıs Türkü... Adam ölmeden size dedi ki, "Beni oğlumun yanına gömün..." Yok ille anıt yaptıracaksınız... Şimdi adamı her gün öldürmeye devam ediyorsunuz... Maalesef durum budur... Daha fazla rezil olmadan, alın adamı, oğlunun yanında yatsın, huzur içinde uyusun... Gerçekten ölüsünü bile siyasete malzeme yaparken, Kıbrıs Türkü'nü bir kere daha rezil ediyorsunuz... Sanki "ölünce beni ihtişamlı bir saraya gömün" diye vasiyet etti...”
 

Hüseyin EKMEKÇİ’nin profilinden

**************************************

YORUM
 

Katır balıktan ne anlar!

Ama dur bakayım tam olarak ne demişler diye satır satır okuyunca adeta kâh Shakespeare dramları kâh La Fontaine masalları içinde buldum kendimi.
Önce bir türlü birleşemeyen bir çift çıktı karşıma... Enteresan bir ebeveyni var bu çiftin.... Hem 'Siz birbirinize uymazsanız, her şeyiniz farklı, tek ortak noktanız musluğunuz' diyor, hem de ayrılmasını istemiyor çiftin... Ama bir yandan da zoraki evliliğe karşı. Neden sonra birden parlayıp, 'Ya birleşin ya boşanın' diye çıkışıyor.
E napsın şimdi bu çift? İyice karıştı kafaları....
Tam bu çiftin meselesine yoğunlaşmıştım ki birden katırlar çıktı karşıma... İnatçı mı inatçı, dikkafalının önde gideni katırlar...
Uğraşılmaz bu katırlarla deyip ufak ufak uzaklaşırken bu kez de onca yıldır balık tutmayı bir türlü öğrenemiş insanlarla karşılaştım. Hele bazıları var ki nankör oldukları yetmezmiş gibi bir de küfürbazlar.
Sordum yine de, “Niye öğrenemediniz onca yıldır bir balık tutmayı” diye. Aralarından biri atıldı hemen, “Katır balıktan ne anlar!”

ERDAL GÜVEN (www.gazete360.com)

Bu yazı toplam 1971 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar