1. EDİTÖRLER

  2. Fehime Alasya

Fayka Kişi

Fayka Kişi

Sucuoğlu:Ortak amblem yok

A+A-

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu, UBP ile DPUG arasında yerel seçimlerde işbirliği çalışmaları esnasında ortaya çıkan ‘amblem krizi’ yaşandı haberlerini yalanladı.
Sucuoğlu, “Her parti kendi amblemi ile seçime girecek” derken, “zaten ortak bir amblemin olması yasal olarak da mümkün değil” açıklamasında bulundu.
DP-UG eski Genel Sekreteri Bengü Şonya ise dün kendi sosyal paylaşım sitesinde, yapılan amblem çalışmalarını yayınladı ve parti meclisinin haberi olmayan bu durumu ‘disiplin suçu’ olarak değerlendirdi.

-------------

Tekin Söylemez LTB için aday…

Tekin Söylemez Haziran ayında yapılacak olan yerel seçimlerde LTB Başkan adayı olduğunu açıkladı.
KIBRIS TİME'a açıklama yapan Söylemez, seçimde bağımsız aday olacağını ifade etti.
Neden aday olduğunu da açıklayan Söylemez şunları dedi:
"KKTC siyasetinde yaşanan son gelişmeler ülke siyasetinin bittiğinin bir göstergesidir. Siyaset yapanlar artık halk için siyaset çizgisinden çıkmış parti ve şahsi menfaatlerinin derdine düşmüştür. Ülke insanı büyük bir depresyon yaşarken toplumsal çıkarları bir yana koyan siyasi partiler hiç bir soruna çözüm üretmezken yerel seçimler gibi önemli bir konuda da çirkin emellerini göstermişler ve halkın büyük öfkesine neden olmuşlardır.
Temiz siyaset ve yaşayabilir bir Başkent için LTB başkanlığına bağımsız olarak aday oluyorum. Dürüst ve şeffaf bir yönetim için bütün Lefkoşalılardan destek bekliyorum”

---------------------

Aslanbaba afişi hazırladı, seçime hazırlandı…

İskele Belediye başkanlığına bağımsız adaylığını açıklayan Ejder Aslanbaba,  çalışmalarına başladı.
Aslanbaba, afiş  hazırladı, seçime hazırlandı. “İskele’yi ileriye taşıyacak belediye başkan adayı” sloganı ile seçmenden oy isteyecek olan Aslanbaba, “Daha modern, daha mutlu, daha ferah bir İskele” vaatlerinde bulunuyor.
Aslanbaba, daha önceki açıklamalarında ise istihdam ve yatırım vaatlerinde bulunmuştu!..

------------------

DP İskele örgütleri tepkili

UBP-DP/UG işbirliği pazarlığında İskele Belediyesi’nin UBP’nin adayı ile seçime gitmesi ağır basıyor.
Ancak bu konuda hem DP heyetinde hem de örgütlerde ciddi rahatsızlık var.
DP İskele örgütleri, merkeze, kesinlikle İskele’de kendilerinin aday göstermesi gerektiği noktasında…
Aylar önce DP’den İskele Belediye başkanlığına adaylığını açıklayan Hüseyin Alanlı var. Diğer yandan UBP, kesinlikle mevcut başkan Halil Orun ile seçime girme niyetinde…
Ancak özellikle UBP’den kopup DP çatısı altına gelen delege, “Bize şimdi seçimlerde UBP için çalışacağımızı mı söylüyorsunuz?” diye olaya tepki gösterdiği bilgileri geldi.

---------------

TWİTTER

“Özgürgün DP ile görüşmeden sonra olumlu zemin üzerinde yürüyoruz dedi ona tükürdüğünü Saray yalattı SDenktaşa hükümeti bırak da gel demişti.
Özgürgün çocuk oyunundaki gibi ‘yere tükürdüm kurumadan gel’ dendiği gibi DP’ye hükümette olacan bizimle de işbirliğinde olacan olmaz demişti”

Ferdi Sabit SOYER’in profilinden

--------------

YORUM

Zina... "Veledizna"...

“DP/UG’un vesayet altındaki konumu ve UBP ile hem seçim işbirliği, hem de ileride koalisyon ortaklığını öngören “saklı gündemi” şimdi artık sahnede...
Benim bildiğim CTP, bu oyunu da bozar...
Yeter ki atacağı adımlarda kararlı olsun, kamuoyuna da vaziyeti iyi izah edebilsin...
O zaman dediğim gibi;
Cezayı bu halk keser mutlaka...
Kimsenin kuşkusu olmasın...”

ALİ TEKMAN (Kıbrıs Postası)

 

Bu yazı toplam 1552 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar