1. YAZARLAR

  2. Çağın Özılgaz

  3. Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Gönendere’deydi
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Gönendere’deydi

A+A-


Geçtiğimiz haftasonu Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil kulübü, 2015 şampiyonası dahilinde Gönendere Kültür ve Sanat Festivaline katıldı. Gönendere Kültür ve Sanat Derneği’nin organize ettiği festivale katkı koymak amacıyla Şampiyona takvimine dahil edilen etkinlik sonunda katılan kulüp üyeleri 5’er puan aldılar. 25 Nisan Cumartesi günü, Dereboyu’nda bulunan İngiliz elçiliğinde toplanılarak konvoy halinde gidilen Festival’de, klasikseverler araçları yakından inceleme fırsatı buldular. Sosyal sorumluluk açısından önemli olan bu etkinlikler ülke ekonomisine de katkıda bulunmaya devam ediyor.

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nden, Cyprus Classic Car Touring Club’a destek

Geçtiğimiz hafta ülkemizde iki toplumlu bir etkinlik vardı. Güney Kıbrıs’ta faaliyet gösteren Cyprus Classic Car Touring Club (Kıbrıs Klasik Otomobil Turing Kulübü) Kormacit köyüne gezi etkinliği organize etti. Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği de işbirliği içerisinde olduğu kulübün bu etkinliğe katkı koymak amacıyla katılma kararı almıştı. 26 Nisan Pazar günü Metehan - Alayköy yolu üzerinde kulüp üyeleri ile buluşup konvoy halinde Kormacit’e gittiler. İki toplumun sivil toplum örgütlerinin birlikte faaliyetler yapması toplumların birbirleri ile kaynaşması için çok önemli olduğunu düşünüyorum.

----------------------------------------------

Kısa Kısa..

• KKTC 2015 Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı bu haftasonu “Lefkoşa Rallisi” adıyla, Dikmen – Hamitköy arasında hazırlanan 4 etapta yapılıyor. 09:00’da başlayacak olan yarışın bitiş saati 16:30 olarak belirlendi.

• Her yıl geleneksel olarak yapılan “Selimiye Meydanı Klasik Otomobil Sergisi”nin 6’ncısı yarın Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin organizasyonu ile yapılıyor.

• MotoGP’de sezonun 4’üncü yarışı İspanya’nın Jerez pistinde bu haftasonu yapılıyor. Avrupa dışında yapılan 3 yarışın ardından Avrupa sezonunun başlayacağı yarışın sıralama turları yarın 15:10’da, yarış ise Pazar günü 15:00’da yapılacak.

• Kuzey Kıbrıs Subaru Kulübü, 3 Mayıs Pazar günü Büyükkonuk Naturland tesislerinde piknik düzenliyor. Üyelerin bir araya geleceği ve keyifli dakikalar geçireceği etkinlik için hazırlıklar tamamlandı.

• Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun 4’üncü ayağı geçriğimiz hafta Arjantin’de yapıldı. Bir çok ekibin sorun yaşadığı rallide zafere ulaşan Citroen pilotu Kris Meeke oldu. Bu zafer 35 yaşındaki pilotun ilk birinciliği oldu.

Bu yazı toplam 1347 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar