1. YAZARLAR

  2. Hasan Ecer

  3. Kartal yeniden uçmaya başladı
Hasan Ecer

Hasan Ecer

Kartal yeniden uçmaya başladı

A+A-


           Cezalı kartal dün Gençlerbirliği karşısında yaralarını sardı. Daha oyunun beşinci dakikası dolarken, Halil Turan'ın golü Yenicami’yi rahatlattı ve oyun bu noktadan sonra Yenicami’nin kontrolünde oynandı.
     

     Sezonun ikinci devresinden itibaren, müthiş bir düşüşe giren Yenicami, en yakın takipçisi ile 16 olan puan farkını sekize düşürerek sıkıntılı günler geçirmeye başlamıştı. Geçen hafta Cihangir karşısında alınan sonuç ve yaşanan gerginlik, Yenicami’nin ileri gelenlerinin biraraya gelip toplanmasına neden oldu.
     

     Hafta içerisinde yaşanan gelişme belli ki takım üzerinde de olumlu etki yapmıştır. Enver Kahveciler'in başkan adaylığını açıklaması, hem camiada hem de sporcular üzerinde olumlu etki yapmıştır. Ayrıca haftalardır camia üzerinde dolaşan kara bulutların da kalkmasına neden oldu.

           Dün de G.Birliği karşısına bu moralle maça çıkan Yenicami rahat bir galibiyetle şampiyonluk yolundaki kararlılığını göstermiş oldu.

          Cezalılar nedeni ile oyun düzeninde değişiklikler yapan Turan Altay, Çagdaş'ı ilk onbir de oynatarak Neval'ı ortasahaya çekti. Hücum gücünü artırmak maksadı ile yapılan bu değişiklik yerindeydi. Çagdaş sol ayağını çok iyi kullanan bir oyuncu. Attığı firikik golüyle de bunu kanıtlamıştır.

         Bir takımın kadro derinliği varsa, sezon içerisinde yaşanan ceza ve sakatlıklardan fazla etkilenmezler. Yenicami işte böyle bir avantaja sahip takımdır. Üç tane önemli oyuncusunun olmaması takımı fazla etkilememiştir.

         Dün izlediğim G.Birliği, çok iyi değidi. Emeka'nın olmaması takımı olumsuz yönden etkilediği kesin. Gol noktalarında yok denecek kadar az pozisyon buldular. Orta saha organizsayonları çok zayıf. Savunma elinden geleni yaptı ama ileri uç verimsiz olunca, onların da direnme güçleri tükendi.

        İkinci devreye G.Birliği biraz daha hareketli başladı, ancak gol noktalarındaki verimsizliği devam edince golü yine kendi kalelerinde gördüler.

        Yenicami oyuna hızlı başladı ve ilk devrede işi bitirdi. Oyunun başında attığı üç gol takımı rahatlatmış olacak ki, ikinci devrede oyun disiplininden uzaklaştılar. İkinci devredeki futbol tamamen bir kör döğüşü şeklinde oynadı. Her iki takım açısından pas hatalarının bolca yaşandığı bir karşılaşma oldu.

          Kazanılan üç puan Yenicami’nin işini oldukça kolaylaştı. Geriye kalan beş maçta elde edeceği iki galibiyetle, şampiyonluğu kesinleşmiş olacaktır. Beş maçın birini ( Y.Bogaziçi) deplasman, diğer dört maçı Lefkoşa’da oynanacaktır. Bu da fikstür avantajı olarak değerlendirilebilir.

 

Bu yazı toplam 1394 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar