1. YAZARLAR

  2. Konuk Yazar

  3. Hüseyin Arca: Hırsızın Hiç Mi Suçu Yok?
Konuk Yazar

Konuk Yazar

Hüseyin Arca: Hırsızın Hiç Mi Suçu Yok?

A+A-

KONUK YAZAR

Hüseyin Arca


Bir gün Nasreddin Hoca’nın eşeği çalınmış. Can sıkıntısı içinde durumu komşularına anlatınca her kafadan bir ses çıkmaya başlamış. Birisi:
-Hocam demiş, niye ahırın kapısına iyi bir kilit takmadın sanki?
Bir başkası:
-Evine hırsız giriyor da senin nasıl haberin olmuyor? Diye konuşmuş.
Bir diğeri de:
-Hocam demiş, kusura bakma ama eşeğin çalınmasında en büyük sebep yine sensin. Çünkü doğru dürüst bir ahırın bile yok. Nereden baksan dökülüyor.
Hoca kızmış:
-Yahu demiş, iyi, güzel de kabahatin hepsi benim mi? Hırsızın hiç mi suçu yok?

***

Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, KKTC Fenerbahçeliler Derneği’nin konuğu olarak ülkemize gelmiş Cumhurbaşkanı’nı ziyaret etmiş, spor ambargosunun kırılmasından söz etmiş ve 200 metre ilerideki Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nu (KTFF) ziyaret etmeyerek, aslında o da bize spor ambargosu uygulamış.

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu tepkisini ortaya koydu. Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı, Başkan Sertoğlu’na destek verdi. Her ikisi de Aziz Yıldırım’ı eleştirdi.

Peki, Aziz Yıldırım’ı konuk eden ve programına KTFF’yi ziyareti koymayan KKTC Fenerbahçeliler Derneği ile Aziz Yıldırım’ı kabul ederken, ona nerede ise, “Babam” diyebilecek olan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nu sormayan, aramayan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun hiç mi suçu yok?

Kabahatin hepsi Aziz Yıldırım’ın mı? Hırsızın hiç mi suçu yok?

Bu yazı toplam 2545 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar