1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Harmancı’dan adaylık sinyali…
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Harmancı’dan adaylık sinyali…

A+A-


Lefkoşa Belediye başkanlığı için bir süredir Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP)’nin  düşündüğü isim TDP Genel Sekreteri Mehmet Harmancı…
Harmacı bu konuda kendisine sorulan sorulara yanıt verirken, “Partim görev verirse, her görevi yapmaya hazırım” dedi.
TDP şimdilik Lefkoşa Belediye başkan adaylığı için başka bir isim öne sürmezken, Harmancı’nın adaylığına kesin gözü ile bakılıyor.
------------------------
 

Sertoğlu: Görüşme olmadı, teklif yok

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı  Hasan Sertoğlu’nun Lefkoşa Belediye başkanlığına  aday olacağı söyleniyor, yazılıyor. UBP ve DP’nin ittifak görüşmelerinin ardından UBP adayı olarak seçime katılacak olan Sertoğlu’na DP’nin de destek olacağı ifade ediliyor.
Dün Hasan Sertoğlu’na ulaştık, resmi teklifin yapılıp yapılmadığını sorduk, adaylık hakkındaki düşüncelerini istedik.

İşte Sertoğlu’nun açıklaması:
“Henüz bir teklif gelmedi. Çok önceleri partide yetkili arkadaşlar ve bazı kişiler aday olmam yönünde görüş bildirdi. O zaman günü geldiğinde konuşuruz dedim. Ancak UBP ve DP ittifak görüşmeleri süresince benimle herhangi bir görüşme olmadı. İsmimi ben de gazetelerde görüyorum ama başka arkadaşların da isimleri geçiyor. Resmi bir teklif gelmesi halinde bakacağız. Lefkoşa Belediyesi bugün çok iyi durumda olsaydı da kimse sanıyorum ki aday olmayı düşünmezdi. Ama her şey aynı…”

--------------------------
 

Girne’de ‘aday’ arayışı…
 

UBP ve DP ittifakta Girne’de de karar kıldı. Ancak ‘isim’ konusunda henüz bir netlik ortaya çıkmadı. Rasiha Serdaroğlu ‘adaylığı’ üzerinde durulan önemli isimlerden. Ancak ‘bağımsız’ olmayışı UBP için önemli bir sorun.

Bu konuda geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Serdaroğlu, “Resmi teklif gelirse değerlendireceğim” demişti, düne kadar henüz resmi bir teklif Serdaroğlu’na iletilmedi.

Salih Beyoğlu’nun ismi de adaylık için geçiyor. Ancak elde edilen bilgilere göre Beyoğlu’nun adaylığı mümkün görülmüyor.

‘Bağımsız’ aday arayışına giren UBP ve DP biraz da ‘maddi’ olarak düşününce Bulut Akacan üzerine yoğunlaştı. Ancak Akacan’ın adaylığı konusunda düşüncesini telefonlarına ulaşamadığımız için alamadık. Akacan’ın adaylıkta istekli olduğu ise yakın çevresi tarafından dillendiriliyor.

Cuma günü kesin adaylarını açıklayacak olan UBP ve DP bakalım Girne Belediye başkan adaylığı için hangi isim üzerinde kararını verecek?

-------------------------------------
Çeler karasız…

TDP Girne Belediye Başkan adaylığı için ismi konuşulan TDP Girne Milletvekili Zeki Çeler, henüz bir karara varmadı.

Çeler, adaylığının gündeme geldiği günden itibaren çevresindekilerin fikirlerini alarak, karar vermek istiyor.
Ancak çevresindeki gençler aday olması yönünde baskı yaparken, bir başka grup da ‘sen belediye başkanı olursan seni Meclis’te kaybedeceğiz’ yönünde görüş  belirtiyor.

İki farklı görüşün olması da Çeler’i adaylık konusunda kararsızlığa itti.

----------------------------------------

CTP Gençlik Örgütü'nden PM'ye sürpriz...

CTP gençleri önceki akşam düzenlenen Parti Meclisi'nde üyelere ayna ve Havadis Gazetesi dağıttı. Son zamanlarda PM toplantılarında konuşulanların gazetelere yansımasına tepki gösteren gençler bu eylemi gerçekleştirdi. Eylem, üyeler tarafından alkış aldı .

---------------------------------------

YORUM

Güneş batarken sarayda viski

“UBP ikilemler içerisinde yalpa vururken Serdar Denktaş cebinde sarayla yaptığı mukavele ile dolaşmaktadır. UBP’nin cebinde ise sadece mavi boncuklar. Yeni gözdeler Serdar Denktaş ile sarayın DP’ye empoze ettiği ve bu gün hem partide, hem hükümette önemli konumları peyderpey paylaşan ekiptir. Onların büyüyüp serpilmesi, güçlenmesi ve UBP’nin yerini alması birinci önceliktir. Varsın UBP içerisindeki birkaç kişi kişisel ikbal hesapları ile gerçeği görmezden gelmeye ve beklemeye devam etsin ve hala daha papatya falı ile uğraşsın.

Her şeyin kişisel çıkar olduğunun netleştiği bir ortamda parti aidiyeti diye bir kavram sadece saftorikler için geçerlidir. Taşradaki Ahmet dayı bile artık seçimleri kim kazanırsa onun yanındadır. Bu yeni aidiyet kavramında vatan yok, millet yok, halkın çıkarı yok, yasa yok, hukuk yok. Sadece ve sadece kişisel çıkar var, argo deyimle “mamma” var.”

Bengü ŞONYA (Kıbrıs Postası Gazetesi)

-------------------------------------------
OKUYUCUDAN GELEN

Geçitkale UBP, lahmacuncu!..

“Geçitkale UBP Örgüt binası bir süredir kapalı durumda, elektrik borcu falan da varmış. Bina kiralanmış,  lahmacuncu, pideci olmuş.  Şimdi seçime giderken, binanın lahmacuncu olarak kalması ne kadar doğru. Ben bir UBP’li olarak oyumu CTP’nin adayına vereceğim ama bir parti binasının lahmacuncu olarak kalmasını da doğru bulmuyorum.”
Bir UBP’li

----------------------------------------------------

TWİTTER

“Aleksis'i devlet terörüne kurban veren Yunanistan'da Berkin'e ağlıyor.Kıbrıs'ın her iki yakası da ayakta.İnsanlık ölmedi hala bu topraklarda…”
Nikolaos Stelya’nın profilinden

Bu yazı toplam 1561 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar