1. YAZARLAR

  2. Tamer Öncül

  3. GÜNDEM: EDEBİYAT
Tamer Öncül

Tamer Öncül

GÜNDEM: EDEBİYAT

A+A-

Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği ile Kıbrıs Yazarlar Birliğinin, 1990 yılından buyana sürdürdüğü sıcak ilişkiler ve ortak çabalar, ürün vermeye devam ediyor..

Yalnızca edebiyat/sanat alanında değil; ülke ve dünya sorunları, barış ve çözüm başta olmak üzere geniş bir mücadele çerçevesinde sürdürülen bu “kardeş örgütler” ilişkisi; iki toplumun birbirini daha iyi tanıması ve anlamsı için çaba göstermenin gerekliliği bilinciyle sürdürülmektedir. 

İki toplumlu şiir dinletileri; karşılıklı şiir/öykü çevirileri; paneller ve söyleşilerle birbirimizin edebiyatını daha yakından tanıma ve tanıtma çabalarının yanı sıra, Kıbrıs Edebiyatı’na her iki toplumdan genç edebiyatçılar kazandırma da hedeflenmiştir.

Bu amaçla, 2006 yılında başlatılan “Gençlere Yönelik Şiir-Öykü Yarışmaları” onlarca Kıbrıslı gencin edebiyata kazandırılmasını sağlamıştır.

Geçtiğimiz günlerde bu yarışmaların yenisi, (aşağıda) duyurulmuştur…

Umarım bu yıl da ciddi bir katılım olur…  


tamer-1-002.jpg

KIBRIS SANATÇI VE YAZARLAR BİRLİĞİ

İki toplumlu öykü yarışması Duyurusu:

Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği ile Kıbrıs Yazarlar Birliği’nin her yıl düzenlediği genç yazar ve şairlere yönelik yarışmanın beşincisi, bu yıl öykü dalında olacaktır. Son üç yılda yapıldığı gibi bu yıl ödül kazanan yazarların öyküleri Türkçe ve Yunanca olmak üzere her iki dile de tercüme edilip kitap olarak yayımlanacaktır.

Yarışmaya katılma şartları:

Yaş: maksimum 35

Metin uzunluğu:  25-35 A4 sayfası.  (Başka bir yerde yayınlanmamış, bir veya birden fazla öyküler)

Son gönderme tarihi: Ürünler en geç 31 Mart 2018 tarihine kadar; Dt. Tamer Öncül, Dr. Remzi Gönenç sok. No: 5, ETİK HASTANESİ, Ortaköy, Lefkoşa adresine (kapalı zarf içinde) teslim edilecektir.

Ürünlerin üzerine yazarın ismi yerine kendi seçeceği bir Rumuz yazılacak ve ürünler büyük bir zarf içerisine(üç nüsha olarak) konulacak; ayni büyük zarf içerisine konulacak kapalı bir küçük zarf içerisinde ise yazarın gerçek ismi, adresi, telefon numarası, varsa e-maili ve kısa biyografisi  ile bir vesikalık resmi yer alacaktır…

Gönderilen öyküler Kuzeyde ve Güneyde 3 kişilik jüriler tarafından değerlendirilip ileri bir tarihte yarışanlarla basına bildirilecektir.

KSYB adına

Zeki Ali


KİTAP TANITIMI

Fatma Akilhoca’nın “Tuzdölü” kitabı Pazartesi saat 20.00’de Mağusa Buğday Cami’de tanıtılıyor..

Hüseyin Bahça’nın organizatörlüğündeki gecede kitabın tanıtımının yanı sıra şiirler okunacak; kitaplar imzalanacak.

Şiir dostlarını bekleriz..

tamer-2-001.jpg

Bu yazı toplam 1630 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar