1. YAZARLAR

  2. Çağın Özılgaz

  3. Drift’te Şampiyon Kim Olacak?
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

Drift’te Şampiyon Kim Olacak?

A+A-

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün (KKOK) organize ettiği, KKTC 2014 Alpet Drift Şampiyonası, 19 Ekim’de yapılacak final yarışı ile son bulacak. Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde yapılacak final yarışı öncesi Şampiyona 14 Eylül tarihinde Mağusa Tır parkındaydı. Mağusa’da şampiyonanın iddialı pilotları Celal Bozbeyli ve Edim Macila yarı finale kalamayarak çok değerli puanları kaybederken, Sinam Gazi ilk kez finale çıkmayı başardı ve seyircilere sürpriz yaşattı. Kerim Beşok, şampiyonadaki rakiplerinin ilk üçe kalamadığı yarışı kazanarak şampiyonluk yolunda çok önemli puanları hanesine yazdırmayı başardı.
 

Peki şampiyonada durum ne?
Şampiyonanın zirvesinde 63 puanı bulunan Kerim Beşok var. İkinci sıradaki isim ise 60 puanlı Celal Bozbeyli. 51 puanı bulunan üçüncü sıradaki Edim Macila ve 51 puanı bulunan dördüncü sıradaki Enver Haskasap’ın şampiyonluk şansı kalmadı. Yani, ya son şampiyon Kerim Beşok ünvanını koruyacak, ya da Celal Bozbeyli KKTC’nin üçüncü şampiyonu olacak. Beşok ve Bozbeyli arasındaki şampiyonluk mücadelesinde bir çok ihtimal var fakat yarışı kazanan, rakibinin alacağı puana bakmaksızın şampiyonluğunu ilan edecek.
 

Kısa Kısa..

• MotoGP’de geçtiğimiz hafta dramatik bir yarışa sahne oldu. Yarışın hemen başında lider giderken yarışı dışı kalan Ioannone’nin ardından Rossi kaza yaptı. İlerleyen turlarda yağmurun da etkisiyle Pedrosa ve Marquez’de düşünce Lorenzo galibiyete uzandı.

• Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)’nin 11’inci ayağı Fransa’nın ev sahipliğinde dün akşam yapılan seramonik start ile başladı. Ogier’in şampiyonluğunu ilan etme şansı bulunan ralli Pazar günü son bulacak.

• Formula 1’in sıradaki durağı Japonya. Saat farkından dolayı 4 Ekim Cumartesi sabahı 08:00 yapılacak sıralama turlarının ardındanbüyük yarış Pazar sabahı 09:00’da yapılacak.

• Ülkemizde yapılan ERC Rallisi’nin ardından bazı kulüplerimiz organizasyonlarında ertelemeye gitti. 12 Ekim’de Klasik Otomobil Kulübü’nün organize ettiği 2.Oğuz Özyalçın rallisi yapılacak. Ardından 19 Ekim’de Plümer koruluğunda Off Road Şampiyonası 4’üncü yarışı yapılacak. ERC’den etkilenen KKTC Ralli Şampiyonası Uluslararası KKTC Rallisi 1-2 Kasım tarihlerine ertelendi.

Bu yazı toplam 905 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar