1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Dostluk pozu…
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Dostluk pozu…

A+A-


Herhalde bugüne kadar ilk kez böylesi bir buluşma gerçekleşti. Siber Siber başkanlığında 2 aylık görev yürüten eski Bakanlar Kurulu üyeleri, tekrardan bir araya gelmeyi başardı.
Hükümet döneminde uyumlu siyaset izleyen eski kabinenin üyeleri hafta sonu yemekte bir araya gelerek, kabine günlerini hatırladı.


Dostluklarını da fotoğrafladıkları gecede, Turizm ve Çevre eski Bakanı Mehmet Harmancı, fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde “Güzel bir geceydi yakın geçmişi yad ettik” notuyla paylaştı.

**********************************

CTP adaylarını tanıtıyor…

CTP-BG, 8 Aralık’ta gerçekleştireceği kurultayına hazırlanıyor. Parti Meclisi için 114 adayın, başkanlık için 2 adayın yarışacağı kurultay öncesinde, ilçelerde tanıtım resepsiyonları veriliyor.
İlk tanıtım dün akşam Lefkoşa’da gerçekleşirken, bu akşam aday tanıtımı Mağusa’da gerçekleşecek.
Çarşamba akşamı ise Girne, Perşembe Güzelyurt ve Cuma günü İskele’de adaylar delege ve partililer ile buluşacak.
Titiz bir şekilde kurultaya hazırlanan CTP-BG, ayrıca 114 adayın özgeçmişinin bulunduğu bir kitapçık da dağıtarak, delegelerin adaylar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasına da imkan sağladı.

****************************************

SENDİKA BAŞKANININ İSYANI
“Evet, fişimi istiyorum”

Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş, bazı işletmelerin, müşteriye alış veriş sonrası fiş kesmemesine tepki gösterdi ve başından geçen bir olayı anlattı:
“Hani sürekli olarak kayıt dışılıktan ve vergi kaçağından şikayet ederiz, yılda 700 - 800 milyon TL. olan bu kaçak Türkiye'nin bizim cari bütçemize bir yılda yaptığı 270 - 300 milyon dolardan daha fazladır... Biraz önce biraz tatlı filan almak için Mağusa'da ki ….'a gittim , kasada bekleyen 7 -8 kişi vardı. Parasını ödeyen hiç kimseye fiş verilmedi, kasiyerin eli yazar kasaya değmedi bile. Kasa hep açıktı. Vatandaşlar da fiş talebinde bulunmadılar... Sıram geldi, parayı uzattım, kasa yine açık... Kasiyer, paramın üstünü verdi, ben beklemeye devam ettim. Bunun üzerine, yüzüme anlamsızca baktı ve; "başka bir isteğiniz mi var" dedi. "Evet, fişimi istiyorum. Dikkat ettim hiç kimseye fiş vermiyorsunuz. Bu bir suçtur. Müşteriye, fiş istemesine gerek kalmadan fiş vermek zorundasınız." dedim. Başını eğdi, ama yine de "veriyoruz ya abi" dedi. Kayıt dışılığa karşı duyarlı olduğunu bildiğim sn. maliye bakanımıza duyurulur. Tabii ki halkımızın da her aldığı malın ve hizmetin faturasını, fişini istemesi gerekir.”

Mehmet ÖZKARDAŞ’ın profilinden

********************************

YORUM

Kadına şiddet, erkeklik değildir…

“….Bunlarla birlikte, paylaşım savaşları, işgaller, ağır ekonomik bunalımlar ve yoksulluk kadınları şiddet cenderesine daha fazla itiyor. Antik Çağ’dan beri kadının bedeni, her savaşın üzerinde cereyan ettiği savaş alanı olmuştur. Kadınlar, savaş dönemlerinde hem anlamsızca öldürülüyorlar, hem eşleri ile çocuklarının katledildiğine tanık oluyor, hem de tarihsel yazgıları haline gelen tecavüz olaylarına maruz kalıyorlar. Bir yandan da, erkeklerin savaş cephelerine sürülmeleriyle boşalan yerler, ucuz kadın emeğiyle dolduruluyor. Savaşın yol açtığı açlık ve yoksulluğun ortamında, kadına karşı sömürü işletiliyor.
Bu anlamlı günde tüm bunları bilelim, tüm bunları düşünelim… Ve kendi kendimizle dürüst şekilde yüzleşelim.
Anamız, eşimiz, sevgilimiz, bacımız ve arkadaşımız olan kadına karşı şiddet, ne medeniyettir, ne de erkekliktir…
Cehaletin ve ilkelliğin ta kendisidir!..”

Ahmet TOLGAY (Kıbrıs Gazetesi)

**************************************


TWİTTER

“Devlete istihdam yaparak 17,000 kişinin oyunu düşünen siyasiler 80,000 özel sektör çalışanının oyunu hesaba katmıyorlar herhalde.”
Meriç ERÜLKÜ’nün profilinden

 

Bu yazı toplam 1353 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar