1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Dipkarpaz’da da ipler koptu
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Dipkarpaz’da da ipler koptu

A+A-

UBP ile DP-UG’nin Dipkarpaz Belediyesi Başkanlığı’nda ‘ittifak’ adayı olan mevcut adayı Mehmet Demirci’yi destekleme kararı da bozguna uğradı.

Karpaz Bölgesi örgütleri, ittifaka karşı çıktı, bağımsız aday Hüseyin Hakkı Çebi’ye destek için kolları sıvadı.
Daha önce bağımsız aday olacağını duyuran Arif Özbayrak, Çebi’nin lehine adaylıktan çekilme kararı aldı.
DP-UG Örgüt Başkanı da bağımsız aday olan kardeşi Çebi’ye destek veriyor, çalışmalar yapıyor.
Böylesi bir ortamda Dipkarpaz’da kurulan ittifakta bozulmuş oldu.

------------------------------------------

Alanlı aday, onlara mı soracaktık?

DP-UG ile UBP ittifakında büyük bir krize neden olan Hüseyin Avkıran Alanlı’nın İskele Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmesi sonrası gelişen olayların ardından DP-UG, Alanlı’nın adaylığında ısrarlı.

UBP ise İskele Belediye Başkanlığı’nı elinde bulunduruyor. Ve Alanlı’nın aday olmasıyla birlikte Orun’un elindeki gücü zayıflatacağını biliyor. Sağ seçmenin önemli bir oy oranın Alanlı’ya kayması ihtimali yüksek…

UBP şimdi önceleri DP-UG ile ittifak kuramadığı İskele’de, “Alanlı aday olmasın, ittifak biter” tehdidinde bulunuyor.

Dün Ada TV’de Gözde Akben’in programına konuk olan DP-UG Merkez Yönetim Kurulu üyesi Erhan Arıklı, “Biz ittifak sağlamadığımız bir bölgede kimi aday göstereceğimizi UBP’ye mi soracağız” diyerek, UBP’lileri sert dille eleştirdi.

-------------------------------------------


Soyer: Dam akıttı, duvarlar çatladı…

Eski Başbakan, CTP-BG Mağusa Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, UBP ve DP-UG ittifakını değerlendirdi.
Soyer, “Tüm yaşamı seçimlere, 2015 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine indekslemek isteyen "mühendislerin" yaptığı binanın damı akıtıyor, duvarları çatladı, temelleri sarsıldı” yorumunda bulundu.

Soyer’in sosyal paylaşım sitesindeki o açıklamaları:
“Şimdi alarmdayız dedi Ersin Tatar ilk sonuç DP de istifa furyası arkasından ne gelecek 2010’da olan belli her halde UBP de kazan fokurdayacak.
Ersin Tatar teyakkuzdayız alarm içindeyiz dedi. Bu UBP DP ittifakı içinmiş teyakkuz hali nasıl ittifak bu ve savaş dili ile ele alınıyor.
Ersin Tatar alarmdayız dedi. 2010’da UBP-DP ittifakı vardı. UBP sonra alarma girdiler önce DP ile sonra UBP içinde savaşla sonlandı bu alarm hali…
DP-UG’den istifa edenler ‘halk geçim derdinde bunlar seçim derdinde’ dedi. Nasıl olurda bu insanları şahsi menfaat için diye damgalamaya çalışıyorlar?
Tüm yaşamı seçimlere 2015 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine indekslemek isteyen "mühendislerin" yaptığı binanın damı akıtıyor, duvarları çatladı, temelleri sarsıldı.
DP’deki gelişmeler bir kez daha gösterdi ki tarihi olan hareketlere dıştan yapay düzenlemeler tutmuyor.
Sırf seçimlere dönük sözde birlikler, ittifaklar o seçim geçince hem kuranların, hem halkın başına yeni sorunların doğmasına yol açıyor.
Kıbrıs’ta istikrar adına çoğunluğu sağlamak için tek başına hükümet olmak maksadı ile oluşan sahte birlikler de bir müddet sonra bölünüyor.
Aynı şekilde seçimlerde başarı adına kurulan ittifaklarda ilerlemiyor. Solda BDH buna örnekti şimdi sağda DP-UG de buna örnek oldu.
DP-UG’li milletvekillerinin yaptığı bizi CTP-BG lilerin yaptığı da DP-UG’lileri ilgilendirmesi gerekir çünkü ilkeli koalisyon bunu gerektirir.
Siyasete tokat atmak, yemek olarak bakmadım. 1990’da CTP’ye tokat attığını zan edenler onu kendilerine attılar. Bölündüler, erken seçime gittiler.”

---------------------------------------------

“Vay Halilim vay”

UBP’nin etkin isimlerinden, Göçmenköy Örgüt Başkanı Özel Kadıoğlu, UBP Yönetimi başta olmak üzere, UBP vekillerine, özellikle Ersin Tatar’a eleştirilerde bulundu.
DP-UG’nin İskele’de Hüseyin Alanlı’yı belediye başkanlığına aday göstermesi üzerine İskele Belediye Başkanı Halil Orun’a seslendi, “Vay Halilim vay dinlemedin bizi” dedi.

,İşte Kadıoğlu’nun sosyal paylaşım sitesindeki o yazısı:
“Vay Halilim vay dinlemedin bizi Halilim bizi dinlemiş olsa idin hiç bunlar gelir miydi başına? gelmezdi tabii… bak arkadaşın da dinlemedi ama zar zor kurtardı paçayı. Vallahi ne yalan söyleyim senin kaderinde benimkine benzer sen daha önce dinlemedin ben daha sonra dinlemedim ikimizin de üzeri kırmızı kalemle çizildi. Bak milletvekilini aday çıkardılar karşına oldu mu ya şimdi gördün mü yaptığına hem de parlamentoda 1 milletvekilini kaybetme pahasına…bunlar iyi günlerin Halilim daha seçim ve halk oylaması yasamız buna el vermiş olsa idi yabancı uyruklular yerel seçimlere adaylık baş vurusu yapabilseler yemin ederim seçimi kaybedesin diye Ronaldo’yu karşına çıkarırlardı.

Üzülme Halilim üzülme zafer bizimdir sonunda. Bak yarın öbür gün Siber Hükümeti gibi bir hükümet modeli kuruluyor yerel seçimlerden sonrada kalıcı hükümet kurulacak. Ha bu arada unutmadan yazayım UBP’li milletvekilleri Göçmenköy Örgütü’nden geçmesin sonra bakan makan olamazlar bunun suçlusu biz olmayalım. Ne zaman dışlanırsınız her zaman olduğu gibi gelin buraya zaten burası ağlama duvarı alıştık artık haa şimdi rehavet dönemidir çıkın sabah yürüyüşüne bize face hava raporunu verin biz size beğeni atalım. Konuşmasak bile böyle olsun haberleşelim bu kafaynan gidin de nah milletvekili olursunuz nah bakan olursunuz...”

Bu yazı toplam 1767 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar