1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. “Güneş Gazetesi’ne el koyabilirim”
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Canaltay’ın inadı, Özgürgün’ü yendi

A+A-

UBP haftalardır, tartıştığı konuya bugün son noktayı koyuyor. Önceki gün yapılan Genel Yönetim Kurulu toplantısında, Mağusa İlçe Başkanı Resmiye Canaltay’ın Mağusa Belediye Başkanlığı’na aday göstermeme ve bağımsız aday İsmail Arter’i destekleme kararını iletmesi Genel Yönetim Kurulu’nda kabul gördü.
İlk günden itibaren Mağusa’da UBP’nin kendi adayını çıkarması gerektiğini düşünen UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ise, Canaltay’ın bu isteğine yenik düşerek, isteği kabul etti.

Alınan İsmail Arter’i destekleme kararı, bugün Parti Meclisi toplantısında bilgiye getirilecek. Parti Meclisi’nin onay vermesi halinde, UBP, Mağusa’da kendi adayını göstermeyerek, DP’li olan ancak bağımsız adaylığını açıklayan İsmail Arter’e destek verecek.

Yani Mağusa’da UBP-DP işbirliği yaşanacak. UBP tabanı kendi adayını çıkarma talebini defalarca ilçeye iletse de bunun dikkate alınmaması sonucu ortaya çıkan tablonun seçimlere nasıl yansıyacağı ise merak ediliyor.

-----------------------------------
 

Güngördü’ye ‘stratejik’ destek!

Girne Belediye başkanlığına bağımsız aday olan Nidai Güngördü’nün, adaylığı ‘startejik’ olarak ele alınmış.
UBP Girne İlçesi, milletvekilleri oturmuş, değerlendirmiş ve UBP’li olan Güngördü’nün ‘stratejik’ olarak seçime bağımsız aday olarak katılmasına, UBP’nin de kendisini desteklemesine karar vermiş.
Bunu UBP Merkezi’ne iletmiş UBP Girne İlçesi…
Merkez, UBP Girne İlçesi’nin kararını değerlendirmiş ve ‘tamam’ demiş.
Bunları dün BRT ekranlarında, UBP Lefkoşa İlçe Başkanı ve Milletvekili Faiz Sucuoğlu dile getirdi.
Yani seçime ‘bağımsız’ adı altında giren Nidai Güngördü, göbekten UBP’ye bağımlı…
Seçimi kazanma uğruna, ‘bağımsız maskesi’ takıyor sadece!..
 
----------------------------------------

Sucuoğlu: UBP amblemi olacak

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı ve Milletvekili Faiz Sucuoğlu, Mağusa’da yaşanan UBP-DP işbirliğinin Lefkoşa’ya yansıyıp yansımayacağı sorusu üzerine, “Bizim adaylarımız seçime bağımsız değil UBP amblemi ile girecek” açıklamasında bulundu.
Dün BRT’de Aziz Karaaziz’in sorularına yanıt veren Sucuoğlu, seçim çalışmalarının tamamlandığını, hem belediye başkan adaylarının hem de belediye meclis üyesi adaylarının belirlendiğini ifade etti.
Değirmenlik’te belediye meclis üyeliğine fazla kişinin aday olması nedeniyle bir uzlaşı arayışı yaptıklarını belirterek, “Diğer belediyelerin çoğu kuralarını çekerek, belediye meclis üyesi adaylarının sıralamalarını yaptı. En geç Cuma günü hepsi tamamlanacak” dedi.


------------------------------
 

Candan’dan ‘bilgisizlik’ göndermesi

CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Armağan Candan’dan, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ve UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ne ‘bilgisizlik’ göndermesi…
Candan, sosyal paylaşım sitesi ‘facebook’ta şunları yazdı:
“Yaptıkları açıklamalarda AB'yi suçlamalarından Derviş Eroglu,Serdar Denktaş ve Hüseyin Özgürgün'ün Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi AİHM'in Avrupa Birliği'nin bir organı olduğunu zannettiklerini anlıyoruz.Halbuki AİHM Türkiye'nin de üyesi olduğu Avrupa Konseyi'nin bir organı.Bu pozisyonlardaki insanların bu kadar temel bir bilgiyi bilmemesi !!!”


------------------------------------------------------------

FACEBOOK

“Kimileri yatarak milyon dolarlar götürür halkın sırtından ,
Kimileri banyo yaptırır keyfi için altından.
Sömürürler alın terini, emeğini, kanını...
Umurlarında mı maden ocağında vermiş canını.
Hani ateş düştüğü yeri yakar derler ya kara gözlüm...”
Mehmet ÖZKARDEŞ’in profilinden

------------------------------------------------


YORUM

Kıbrıslı Türkler ve Ermenilerin mağduriyetini anlamak!

“…İşte yıllar sonra, kocasıyla evlendikleri ve Türk tarafında kalan Meryem Ana kilisesinde tekrardan ayin yapılacağını en yakın arkadaşından duyduktan sonradır ki, tüm cesaretini toplayacak ve ayine katılmak için tekrardan kuzeye geçmeye karar verecektir.
…Bir kez daha baktım: Elinde yarı yarıya erimiş bir mumla durmaktadır fotoğrafta. Yüzündeki ifadeden de görülebileceği gibi çelişen birçok duyguyu aynı anda yaşıyor gibidir. Acaba tam olarak ne geçmektedir aklından? Aradan geçen bunca yıldan sonra gerçekleşen bu olayın yaratttığı iyimserlikle şu soru geçiyor olabilir mi: “Acaba Kıbrıslı Türkler, kendi mağduriyetlerinin egosundan sıyrılıp da Ermenilerin yaşadığı felaketi öğrenmeye ve anlamaya hazırlar mı artık?”
Onun ne düşündüğünün peşinden giderken, sanki onun kendisine sorduğu bu soruyu duymuşum gibi, “Henüz tam olarak değil güzel insan, ama biraz iyimser olmaya çalışırsak bugün bu doğrultuda çok önemli bir adımın atıldığını görebiliriz.” diye mırıldandım ben de kendi kendime.
Bu önemli olayın gerçekleşmesi için çaba göstermiş olan herkese teşekkürler..”
METE HATAY (gazete360.com)

Bu yazı toplam 1764 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar