Fayka Kişi

Fayka Kişi

Bakanların ‘twitter karnesi’ zayıf

A+A-

 

Kuzey Kıbrıs sosyal medya gündemini takip eden WhatsApp Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Davran ‘bakanların twitter’ hesapları hakkında araştırma yaptı, ilginç sonuçlara ulaştı. Ayrıca, Kuzey Kıbrıs’ta siyasilerin ‘TWİTTER KARNESİ’ni hazırladı.  Sonuç, birçok bakanın ‘twitter karnesi’ zayıf…

İşte Devran’ın değerlendirmesi:

KKTC’de bakanların twitter karnesi zayıf
Bakanlar Kurulu’nda yer alan 11 bakanın Twitter karnesine baktığımızda zayıf olarak görünüyor. Twitter’ı aktif bir şekilde kullanan BAKAN sayısı sadece 3 olarak gözüküyor. Bir çok bakanın Twitter’da hesabı bulunmuyor

Seçildikten sonra Twitter'i unuttular
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ve Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş seçimden sonra Twitter'ı unutan isimler arasında.

Bir çok bakan twitter kullanmıyor
KKTC Bakanlar Kurulu'nda 6 Bakan Twitter kullanmıyor.

En çok takipçi Özdil Nami ve Dr. Ahmet Kaşif'in
Twitter Kullanan 5 Bakan arasında en çok takipçiye sahip isimler Dışişleri bakanı Özdil Nami Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Dr. Ahmet Kaşif'in. Özdil Nami'nin 2.615 takipçisi bulunurken buna karşılık Kaşif'in Twitter 1000  takipçisi bulunuyor.

Bakanlar ve twitter karneleri

Başbakan Özkan YORGANCIOĞLU: 25 Mart 2013'den beri Twitter kullanmıyor. 133 Twit'i bulunurken 840 da takipçisi bulunuyor.

Başbakan Yardımcısı Ekonomi, Turizm ve Spor Bakanı Serdar DENKTAŞ: 2 Temmuz'dan itibaren Twitter kullanmıyor. 24 Twitti bulunurken 771 takipçisi var.

İçişleri Bakanı Teberrüken ULUÇAY: Twitter kullanmıyor.

Dışişleri Bakanı Özdil NAMİ: Twitter'ı en iyi kullanan isimler arasında. 1.931 Twitine karşılık 2.615 takipçisi bulunuyor ve aktif bir şekilde paylaşımda bulunuyor.

Maliye Bakanı Zeren MUNGAN: Twitter kullanmıyor

Gıda Tarım ve Enerji Bakanı Önder SENNAROĞLU: Twitter kullanmıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz GÜRPINAR: Twitter kullanmıyor.

Sağlık Bakanı Ahmet GÜLLE: Twitter kullanmıyor.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Dr. Ahmet KAŞİF: Twitter'ı aktif kullanan bir diğer isim. 172 Twittine karşılık 1000 takipçisi bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanı Mustafa ARABACIOĞLU: Twitter kullanmıyor

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit BAKIRCI: Twitter'a yeni yeni ısınan isimlerden. 69 Twitine karşılık 155 takipçisi bulunuyor.

------------------------------------

YORUM

"Straight" UBP'nin hayır dediği...

“…bu maddeyle eşcinselliğin yasak olduğu ve bu madde kaldırıldığında son derece sığ bir düşünceyle yaygınlaşacağı üzerinden konuşuyor, meclisin "Straight" UBP kanadı.
Oysa bizzat bu konuda AB'den gelen telkinleri bilecek kadar da Brüksel'de çalışmalar yapmış bir milletvekili, UBP'nin Genel Başkanı.
Üstelik UBP bu maddeye sırf popülizm ve sığ tartışmalara kapılarak hayır derken, fuhuşun sadece kadına yüklenen bir suç olmaktan çıkarılmasını, ölüm cezasının kaldırılmasını, çocuk ve zihinsel engelli istismar ve tecavüzüne ağır yaptırımlar uygulanmasına da hayır demiş oluyor.
Bu durumda yıllarca hükümet yönetmiş bir partinin, 16 yaşından küçük çocuklara tecavüz edilmesini, zihinsel engellilerin istismara uğramasını onaylayıp kabul edebildiğini mi söylemek lazım?
Yazık ki, çoğu zaman doğrular, özellikle yaratılan bilgisizlik ve yanlış yönlendirmelerle gölgelenebiliyor...”

Aysu Basri AKTER (gazete360.com)

 

-------------------------------------------

FACEBOOK

"Güney'de 3580 dönüm satıldı" Bunları satanlar, Kuzey'de eşdeğer alanlar olmalı. Satanların isimleri ve Kuzeyde aldıkları da açıklanacak mı?”

Okan DAĞLI’nın profilinden

Bu yazı toplam 1917 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar