1. YAZARLAR

  2. Ünal Fındık

  3. Referandumda kim oy kullanacak
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Amcaoğlu: Parti içinde rekabete hazırım

A+A-

 

UBP’de, Gönyeli Belediyesi başkan adaylığı için isimler ortaya çıkıyor. Uzun süredir belediye başkan adaylığına hazırlandığı bilinen Olgun Selçuk Amcaoğlu vardı. Dün bazı iddialara göre daha önce de belediye başkanlığı yapmış Ali Çetin Amcaoğlu’nun aday olacağı yönündeydi.
Olgun Selçuk Amcaoğlu’na dün ulaştık, adaylığı hakkında bilgi aldık, UBP Gönyeli’deki son durumu sorduk.
İşte Amcaoğlu’nun açıklaması:
“Benim geçen seçimlerden beridir 2014 yerel seçimlerine hazırlandığımı sanırım herkes biliyor. Sizler de dahil. Projelerimle ve yapılması gerekenlerle ve de ekibimle ciddi anlamda hazırlıklarım söz hız devam ediyor. Demokrasiye ve bilimselliğe sonuna kadar açığım.
Günün sonunda parti içinde rekabete de hazırım. Ama Ali Çetin Amcaoğlu’nu biraz olsun tanıyanlar onun böyle spekülatif haberlerle siyasi hayatına yön vermeyeceğini çok iyi bilirler sanırım. Tabii ki ben veya bir başkası herkes hür iradesi ile bu konularda karar verebilecek olgunluğa sahiptirler sanırım. Herkesçe hayırlısı ne ise olsun. Önce sağlık gerisi teferruat diyorum.”


--------------------------------------
 

Arıklı: Kesin kararımı vereceğim…

DP-UG Kurultay sonrasında Genel Sekreterlik seçimi gündemine kilitlendi. Genel Başkan Serdar Denktaş’ın Parti Meclisi’ni toplantıya çağırmasıyla birlikte birinci gündem maddesi Genel Sekreterlik seçimi olacak.
Genel Sekreterliğe talip isimlerden biri olan Hasan Taçoy’un yanı sıra yeni adaylarda çıkmaya başladı.
Erhan Arıklı, genel sekreterlik için ismi geçenlerden…
Dün kendisine ulaştığımız Arıklı, adaylık iddialarını doğruladı.
“Şuan Türkiye’deyim, gelince hem Parti Meclisi’ndeki arkadaşlarla hem de Parti Başkanı ile bunu istişare edeceğim ve kesin kararımı vereceğim” dedi.
Genel Sekreterlik için bir diğer isim Serhat Kotak olarak söyleniyor.
Daha önce DP Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Kotak, şimdi genel sekreterlik için adaylık sinyali verdiği iddia ediliyor.   

------------------------------------

Erk: Hedef 14 artı

CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, BRT’de Sabah Rotası’nnda yerel yönetim seçimlerine yönelik açıklamada bulundu. Parti hedefinin 14 artı olduğunu söyleyen Erk, seçim hazırlıklarının başladığını belirtti.
Erk, 4 belediye başkan adayının kesinleştiğini, belirlenen başka belediye başkan adaylarının da var olduğunu ancak Parti Meclisi onayı sonrasında açıklanacağını kaydetti.
BRT tarafından servis edilen haberde, İskele Karpaz beldesinde en az 3 yerde ve Güzelyurt ile Lefke’de iddialı olduklarını vurgulayan Erk,  yaptırdıkları kamuoyu yoklamalarında da bu beldelerdeki iddialarını sınadıklarını anlattı.
Erk, partisinin yüzde 30 kadın kotasının yerel seçimlerde de uygulanacağını anımsatırken, “Başaracak adaylarla yola çıkıyoruz” dedi.
CTP Genel Sekreteri Erk, kesinleşen ve Parti Meclisi tarafından onaylanan adayların isimlerini de açıkladı.
“Dipkarpaz’da Suphi Coşkun…  Güzelyurtta Osman Bican… Yeni Erenköy’de Mesut Yıkıcı ve Geçitkale’de Hasan Öztaş”
Kutlay Erk, CTP’li belediye başkanlarının görevde olduğu belediyelerde aday belirleme konusundaki yöntemin ise henüz netleşmediğini belirtti.
Bir soru üzerine Gazimağusa ve Girne’de adaylık konusunda bazı sıkıntıların var olduğunu ancak bunun sorun olmadığını anlatan Erk, bu tür beldelerde aday belirlemenin MYK önerisi ve Parti Meclisi tartışması çerçevesinde belirleneceğini söyledi.

----------------------------------------


Rio de Janeiro
“…
Yollarımızı düzeltmek ilk aşamada KKTC bütçesi açısından baktığımızda çok zor…
Her yere polis dikerek kontrolü sağlamaya çalışmanın da çok verimli olmadığı ortada.
Kaldı ki polislerin de canları olduğu ve onların da güvenlik önlemini aşacak türden insanların toplumumuzda artık daha çok yer aldığı ortada. Bu çılgın insanları ithal ettiğimiz de oluyor, onları yetiştirdiğimiz de…
Kameraların da çözüm için kayda değer sonuç yaratamadığı ortada.
O halde, ehliyet yaşı ve ehliyet alma yaşını ona göre değerlendirmemiz gerekiyor.”

Çiğdem DÜRÜST (Kıbrıs Postası)

--------------------------------

TWİTTER

"GEÇİCİ" anlamını bilmeyenler var... adı üstünde geçici! Kalıcı değil yani GEÇİCİ! Üstelik nasıl ve nere göre geçici oldukları bile şaibeli!”

Fahri Uyguroğlu’nun profilinden

Bu yazı toplam 1548 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar