1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. “Ahlaksız teklifler yapılıyor”
Fayka Kişi

Fayka Kişi

“Ahlaksız teklifler yapılıyor”

A+A-

‘Artçı’ değil ‘Tsunami’


Ali Alioğlu, DP-UG’nin Güzelyurt’taki istifa eden üyelerinin sözcüsü, Ali Paşa Örgütü örgüt başkanı, DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın “Şantaja boyun eğmem” açıklamalarının ardından CAFE KULİS’e konuştu, “Deprem değil, artçı değil Tsunami’ye hazır olsun” dedi.
Alioğlu, istifaların açıklanmasının ardından DP yetkililerinin istifa eden üyelere, ahlaksız tekliflerde bulunduğunu iddia ederek, “Teklifler arasında Kalkınma Bankası’ndan krediye, iş sözüne kadar her şey var” ifadelerinde bulundu.
“Serdar Denktaş çıksın ve açıklasın kendisine ne tehditte ne şantajda bulunduk” diyen Alioğlu, “Denktaş parti başkanı olarak çok hata yapıyor ve yapmaya devam ediyor. Sadece üyeleri değil, üyelerin ailelerini de kaybettiğinin farkında değil mi?” dedi.
Ağaoğlu, “Biz 9 aydır sorunlarımızı söylüyoruz, kazan dün kaynamadı. Bizim kişisel beklentimiz yoktu, Güzelyurt Bölgesi’ne yatırım yapılmasını, ikinci sınıf vatandaş muamelemsinden çıkarılmasını istedik” şeklinde konuştu.
“Herkes haddini bilecek” diyen Alioğlu, “Evet bu parti 2-3 kişiye kaldı. Serdar Denktaş’a ve yanındaki bazı kişilere…” ifadesinde bulundu.
Alioğlu, son olarak, istifaların arkasının geleceği sinyalini vererek, “Denktaş Tsunami’ye hazır olsun” uyarısında bulundu.

------------------------------------

Oran adaylıktan vazgeçti…
“İstifalar beni aday olmama noktasına getirdi”

DP-UG’nin Lefke Belediyesi için aday göstermesi beklenen Hakan Oran, DP-UG’nin Güzelyurt ve Lefke örgütlerinde yaşanan istifalar sonrası adaylıktan vazgeçti.
Adaylık teklifine olumlu yanıt veren ve geçtiğimiz Cumartesi günü adaylığı duyurulması beklenen Hakan Oran, istifaların ardından böylesi bir ortamda aday olmayacağını DP-UG yetkililerine bildirdi.
Dün CAFE KULİS’in sorularına yanıt veren Hakan Oran, “Toplumsal ve örgütsel konsensüs sağlanamadı. Seçime girerken, örgütünüz ve bu yolu yürüyebileceğiniz arkadaşlar yanınızda olmalı. Ama yaşanan istifalar beni aday olmama noktasına getirdi” dedi.
En başından beri ittifak olacaksa tüm bölgelerde olmayacaksa hiçbir yerde düşüncesini savunduğunu belirten Oran, “Ben Lefke’de UBP adayına karşı yarışırken, Güzelyurt’taki akrabalarıma, dostlarıma nasıl derim; gidi UBP’nin adayını destekleyin” ifadesinde bulundu.


--------------------------------------------------------
 

Ataser, Eroğlu’ndan destek istedi iddiası

Eroğlu’na destek sözü mü verdi?

Alsancak'tan bağımsız aday olan Fırat Ataser'in adaylığı bu aralar tartışma konusu... Eski CTP'li Ataser’in CTP seçmenlerinden umduğunu bulamadığı ve farklı çevrelerle ilişkiler kurduğu sıkça kulislerde konuşuluyor. DP Alsancak Örgütü'nün Ataseri desteklemesi beklenirken, geçtiğimiz günlerde Ataser'in Derviş Eroğlu ile görüştüğü iddia ediliyor. Yapılan görüşmede Eroğlu'nun desteğine karşılık seçim sonrası kazanması halinde Ataser'in Demokrat Parti’ye geçmesi ve Eroğlu'na açık destek vermesi de iddialar arasında…
Ancak bu iddialara karşılık Ataser, daha önce yaptığı açıklamalarda, seçimi kazanması halinde hiçbir partinin üyesi olmayacağını açıklamıştı. Seçim süreci bakalım Ataser’in bu düşüncesini değiştirecek mi?
 

-------------------------------------------

“Serdar komutan ihanet etti”

DP-UG eski Genel Sekreteri Bengü Şonya, DP-UG’deki son gelişmeleri kaleme aldı, “Serdar komutan kalenin kapısını düşmana sonuna kadar  açarak partilisine ihanet etmiştir” dedi

İşte Şonya’nın Kıbrıs Postası’nda yayınlanan köşe yazısından bir kesit:

“Demokrat Parti’de istifalar başladığı için saray mutlaka yeni bir harekat planını sahneye sürmeye hazırlanmaktadır. Mantıken zararı en aza indirebilmek, zaman kazanabilmek ve UBP ile pazarlıkta güçlü DP imajını koruyarak pazarlık marjını artırmak için süratle hükümetten çekilerek, UBP-DP koalisyonu güzergahına girmek isteyeceklerdir. Bu şekilde DP tabanının isyanını yeni bir hedef göstererek, yeni oluşum içerisinde isteklerin daha rahat karşılanabileceğini söyleyerek erteleyebileceklerini düşüneceklerdir. Ancak kendi partisi içerisinde bile ikinci sınıf vatandaş muamelesi gören gerçek DP’liler, UBP ile olası bir koalisyon veya birleşmede üçüncü sınıf dahi olamayacaklarının bilincindedirler. Sonradan gelmeler 8 yıldır muhaleffette bulunan DP içerisinde etkili olup koalisyonu bozabilirlerse, DP tabanı ve sempatizanları Serdar Denktaş’ı şahıs olarak hiç affetmeyecek ve Serdar Denktaş tarihe yaptığına uygun ibarelerle geçecektir.

Kendi askerleri  burçlarda ölümüne savaşırken, Serdar komutan kalenin kapısını düşmana sonuna kadar  açarak partilisine ihanet etmiştir. Ve kale bir daha ayağa kalkamayacak şekilde düşmüştür. Azeri kardeşlerimizin kullandığı Türkçeye bayılıyorum. Onlar “aşağıya in” demezler. “Aşağıya düş” derler.”

------------------------------------------

 

Realist’te ne oluyor?

Geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlayan Realist Gazetesi’nde işveren tarafından maaşları ödenmeyen ve yatırımları yapılmayan çalışanlardan biri, YENİDÜZEN’e ulaştı, bilgi verdi.  YENİDÜZEN’i arayan çalışan, “maaşlarının hala ödenmediğini, yatırımlarının düzensiz yapıldığını” belirtti ve Çalışma Bakanlığı’nı göreve çağırdı. Bu arada gazetenin Yazı İşleri Müdürü Emin Akkor’un da istifa ettiği öğrenildi.

 

----------------------------------

FACEBOOK

“Peki bu görevde olmayıp da ceza kesecek polis memurunun söz konusu durumdaki sürücünün gerçekten de hatalı olduğu nasıl tespit edilecek? Veya başka bir soru, peki ben her gün trafikte gördüğüm sivil araç kullanan ancak trafik kurallarına uymayan polis kıyafetli sürücülere ceza kesilmesini nasıl sağlayacam?”

Yusuf ALKIM’ın profilinden

Bu yazı toplam 2329 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar