1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Ersanal görevi kabul etmedi…
Fayka Kişi

Fayka Kişi

‘Ağlatan UBP reklamı’ ve FİYASKO

A+A-

Anneler Günü vesilesi ile bizi birçok belediye başkanın hatırladığını gördük.  Ve yerel seçimler yaklaşırken, siyasi partiler de bugün üzerinden propaganda yaptı.  Kimileri gazetelere ilan verdi kimisi reklam filmi çekti.
UBP reklam çeken kısımda yer aldı. ‘Ağlatan UBP reklamı’ ile gösterilen UBP adaylarının Anneler Günü reklamı ise tam bir fiyasko oldu.

Özellikle UBP Gönyeli Belediye Başkan adayı Olgun Amcaoğlu’nun sahneleri komedi türünden…
Gönyeli’yi su ile buluşturan ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’nin en büyük projelerinden biri olan ‘su’ meselesini Amcaoğlu reklamında kullandı.

Çeşmelerden gürül gürül akan sudan bir bardak dolduran Amcaoğlu, bardağı bir anneye uzatıyor reklamda…
Benli’nin ve ekibinin projesini sanki de kendisi Gönyeli halkına sunmuş gibi göstermeye çalışıyor.

Öte yandan Amcaoğlu ve ekibinin ilk fiyaskosu değil bu… Daha önce Gönyeli Belediye binası önünde poz veren Amcaoğlu, o binanın Ahmet Benli ve ekibi tarafından Gönyeli’ye kazandırıldığını unutmuş olmalı…
Ama Amcaoğlu da haklı, Gönyeli’nin neresinde fotoğraf çekse, Ahmet Benli ve ekibinin Gönyeli halkına kazandırdıkları güzel işler ile karşılaşıyor.

--------------------------------------------


“Namaz kılan, oruç tutan toplum istiyoruz”

DP-UG Genel Sekreteri Hasan Taçoy şaşırtan açıklamalar yaptı, “Namaz kılan, oruç tutan toplum istiyoruz” dedi, vatandaş sordu, “Kendisi namaz kılıp, oruç tutuyor mu?”…
Hasan Taçoy Akit muhabiri Muhammet Erdoğan’a röportaj verdi.
Erdoğan’ın,“Toplumdaki bu ahlaki bozulmanın giderilmesi için ne yapılabilir?” sorusu üzerine Taçoy şunları söyledi:
“Benim arzum toplumun bu şekilde dinden ve ahlaktan uzak bir yapıda olması değil, Kıbrıs Türk’ünün arzusu hiç değil. Biz camiye giden, Kur’an okuyan, oruç tutan toplum oluşturmak istiyoruz. Bu da ilkokullardan itibaren verilecek din ve ahlak eğitimi ile gerçekleştirilebilir. Ayrıca çocukları din ve ahlak konusunda yetiştirmeye çalışan Yar-Der gibi duyarlı STK’ların da desteklenmesi gerekir.”


----------------------------------

Töre, UBP’sine geri dönüyor

UBP’den öfke ve hiddet içinde ayrılan DP-UG’ye katılan, DP-UG’de uzun ömürlü bir siyasi yaşantısı olmayan ve istifa ederek Bağımsız milletvekili kalan Zorlu Töre, yeniden UBP’ye dönüyor.
UBP ile görüşmeler yapan ve bu görüşmeler sonucu UBP’ye dönmeye karar veren Zorlu Töre, 16 Mayıs Cuma günü UBP’de düzenlenecek tören ile yeniden UBP’li olacak.
Töre’nin UBP’ye katılması ile birlikte UBP’nin meclisteki sandalye sayısı 15’e çıkacak.


--------------------------------------------

Atun, ‘uyandı’, laf attı!..


UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ve Genel Sekreteri Sunat Atun’un sosyal paylaşım sitesi ‘twitter’daki paylaşımları evlere şenlik.
Özgürgün’ün iletilerini sıklıkla paylaşıyoruz, siz de okuyorsunuz.
Şimdi de ‘ortalarda görülmeyen’, sesi soluğu çıkmayan, basına konuşmayan UBP Genel Sekreteri Sunat Atun’un bir alıntısını paylaşalım:
“DP yamalı -sol fantezi hükümet var işbasında. Dolayısı ile ne bu göstergeleri, ne de KKTC'nin kalkınma stratejisini gören bilen yok. Bunun kadar tuhafı, ilk bahar geldi ama basın da, iş dünyası örgütleri de halen bitmek bilmez bir kış uykusunda...”

-----------------------------------


FACEBOOK

“Gerçekten anlam vermek çok güç; Cumhurbaşkanlığı'nın, Dışişleri Bakanlığı'nın AİHM kararına yönelik yorumlarını okuyorum, hayret ediyorum. Efendim Kıbrıslıtürklerin çektikleri unutulmuş da, 63-74 arası yaşananlar varmış da, AİHM bunları görmezden geliyormuş... Sen iki gözüm Kıbrıslıtürk; 1974'ten beridir ganimetten başını kaldırıp hak mı aradın da biri sana hak vermedi? AİHM'in işi gücü yok ve diyecek ki "Vay hukare Kıbrıslıtürkler, naptılar size"... Hanginiz gittiniz ve toplumunuzun haklarını savundunuz, yaşananlardan dolayı uğradığınız zararın hesabını sordunuz? Türkiye'nin çıkarlarının dellallığını yapmaktan başka ne yaptınız? Ne yaptınız ben söyleyim mi? 1958-1960, 1963-1974 arası mağdur olan Kıbrıslıtürkleri 74 sonrası dönüp siz de mağdur ettiniz. İnsanların paralarına, mallarına el koydunuz. 10'u olana 1, 1'i olana 10 verdiniz. Şimdi de hiç yüzünüz kızarmadan "mağdur edebiyatına" yattınız.”

Nuri SILAY’ın profilinden

Bu yazı toplam 1846 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar