1. YAZARLAR

  2. Zeki Kayalp

  3. Yargıcın kararını saptırmayın…
Zeki Kayalp

Zeki Kayalp

Yargıcın kararını saptırmayın…

A+A-


Yüksek İdare Mahkemesi (YİM), Çarşamba günü taraflara “KTFF tüzüğü anayasanın üzerinde değildir. Kafasına her esen, istediği takımı liglerden ihraç edemez. KTFF tüzüğünde “Sivil mahkemeye başvuranı ben liglerden ihraç ederim” maddesi bugünkü anayasaya göre aykırıdır. SERDARLI BİRİNCİ LİG’DE KALACAK. HİÇ BİR GÜÇ SERDARLI’YI BİRİNCİ LİG’DEN İHRAÇ EDEMEZ. EDERSE ARA EMRİ DEVAM EDER VE LİGLER DURUR” dedi.

Bazı gazeteler postu yere vurmamak adına “Yargıç Mehmet Türker Serdarlı kulübüyle federasyonu anlaştırdı.” diye çıktı. Halbuki, sayın Türker tarafları anlaştırmadı. Anayasanın kendine verdiği yetkiye göre bir sonraki adımın ne olduğunu anlattı. Böylece KTFF ve SERDARLI kulüpleri ve özellikle SERDARLI aleyhine karar veren KTFF anlaşmak zorunda kaldı. Yani, yargıç Türkerin kararından sonra Serdarlı 1. Lig’de oynamaya hazır olsaydı, bugün başlayacak olan 2015-16 sezonunda yerini alacaktı.

***

Büyükadam derhal istifa etmeli.
YİM’in aldığı karar sonrası Serdarlı kulüp başkanı Taşer Büyükadam derhal istifa etmeli.
Serdarlı’nın bugünlere gelmesindeki en büyük sorumlulardan biridir. “ŞİKE operasyonunun bir parçasıdır.” Bu süreçte zamana oynadı. Serdarlı spor kulübüne en büyük zararı verenlerin başında geldi.  Altını kalın puntolarla çizerek tekrar Serdarlı’lılara sesleniyorum.

“Eğer bir kulüp başkanı tarihi ve kaderi önemli bir maçta 4 sarı kartlı oyuncu oynatıldığını bilmiyorsa, devre arasında takımını sahaya sürmekten acizse ve adına “ben tribünlerde taraftarla basının kavga etmemesi için uğraş veriyorum” demişse,( bu arada şunu söyleyim; kim takar basını veya taraftarı. Benim için önemli olan takımdır) ve tüm uyarılara rağmen SERDARLI o maçın ikinci yarısına çıkmamışsa,  yardımcı antrenörü hala daha kulübün içerisinde fink atıyorsa,

BÜYÜKADAM’IN yeni dönemde bir dakika bile SERDARLI kulüp başkanı olması sakıncalıdır.

***
Federasyon nasıl bir düzenleme yapacak merak ediyorum.

2015-16 sezonu bugün başlıyor. Tüm takımlara şimdiden şikesiz, adil ve sakatlıksız bir lig diliyorum. Lig statülerini federasyon önceden belirlemiş. Serdarlı kulübünün bir yıllık tatile çıkması sonrası(özel statü) statülerde nasıl bir değişiklik yapılacak, KTFF tüzükleri bu değişikliğe elverişli mi? değil mi? bilmek isterim. Anayasaya kafa tutan ve sınıfta kalan KTFF yönetimi, özellikle Serdarlı’nın tatil sonrası dönüşünü birinci lige nasıl uyarlayacak merak ediyorum. Ümit ederim açıklama yapılır.

Bu yazı toplam 1797 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar