1. YAZARLAR

  2. Kaya Emiroğlu

  3. Üç silahşorlar
Kaya Emiroğlu

Kaya Emiroğlu

Üç silahşorlar

A+A-

Lefke sıkıntılıydı. Geçen hafta kendi evinde aldığı mağlubiyet sonrası Aziz, Ali Özbahar ve Kemal Solkanat gibi oyuna etkisi çok fazla olabilen oyuncularından yoksun olması, maça çekingen başlamalarına neden oldu. Ancak Smart’ın etkili pası ve Kasım’ın ısrarı hem penaltı, hem de rakibin bir kişi eksilmesini  getirdi. Öne geçen Lefke’ye cesaret de geldi. Çekingenliği üzerinden atan takım, rakip yarı sahada etkili olmaya başladı. Ancak kalelerinde gördükleri penaltı ve gol, rakibin motivasyonunu artırdı. Oyun dengelendi. İkinci yarıda Uğur’un kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyona kadar rakip kaleye gidemeyen Lefke takımı, bu golün kaçmasının ardından Cedric’le galibiyet golünü bularak rakibin gardını da indirmiş oldu. Üç silahşorlar, “Yetenekli Kasım, golcü Cedric ve sahanın en başarılı ismi Smart’la” üçlü koaolisyon yapan menekşe beyazlılar, özellikle bu üç ismin etkili oyunuyla sonuca gittiler. Ancak farkı yakalayan ve bir fazla oynayan bir takımın savunmasında zaaf yaşaması kabul edilebilir bir durum olmasa gerek. Önce savunmanın, sonra da kaleci Mehmet’in hatalarıyla fark bire inince telaş da yaşandı. Buna rağmen kazanılan üç puan sıkıntılar yaşayan Lefke için altın değerinde olduğu düşüncesindeyim.

MTG maça şanssız başladı. Savunmanın başarılı ismi Ayer’in erken kırmızı kart görmesiyle oyun düzeni ve anlayışında sıkıntı yaşanmaya başlandı. Buna rağmen eşitlik golüne kadar topu rakip yarı sahaya taşıma ve pozisyon arama konusundaki ısrar ve mücadele meyvesini verdi. Ancak ikinci devrede Uğur’un karşı karşıya topu dışarı göndermesi ve iki dakika sonrasında kalelerinde gördükleri golle havlu atma durumuna geldiler. Orta alanda Nurettin dışında koşan ve mücadele eden oyuncunun pek olmaması, Hasan Göray’ın sakatlığından dolayı devre arasında oyundan alınırken yerine koşan ve iş bitirici formda Emre Özsin yerine formsuz Hüseyin Kayalılar’ın tercih edilmesi ve kanatların etkili kullanılamaması mağlubiyette rol oynayan faktörlerdi. Golcü olarak transfer edilen Edwin haftalardır oynamıyor. Hasan Göray sakat, Hüseyin Kayalılar formsuz. Bu noktada hücumda geçen hafta olduğu gibi bu hafta da en az ikinci devrenin tamamında Emre Özsin’e yer verilmeliydi.

Hakan Muhtaroğlu iyi bir yönetim göstermedi. Ancak kritik hata da yapmadı. İki penaltı kararı ve kırmızı kart kararı doğruydu. Mike’in gördüğü sarı kart tartışılabilir. Muhtaroğlu’nun bazı ikili mücadelelerde takdir hakkını yanlış kullandığını düşünüyorum. Yardımcıları ise birer ofsayt pozisyonunu yakalayamazken, pozisyonların gol olmaması belki de şans olmuştur.

Bu yazı toplam 1045 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar