1. YAZARLAR

  2. Tayfun Çağra

  3. Tutarsızlık
Tayfun Çağra

Tayfun Çağra

Tutarsızlık

A+A-


“Denktaş, görüşmeler öncesinde Hasan Sertoğlu ile dostça bu konuyu görüştüklerini ve kendisinden imza atmayacağı konusunda garanti aldığını belirterek, Sertoğlu’nun bunun tam tersini yaptığını ve ortaya çıkan durumda ya imzasına sadık kalmasını, ya da istifa etmesini istedi.” (7 Kasım 2013)

“UBP olarak şu anda ana muhalefet görevinde bulunduklarını, Sertoğlu’nun şu andaki muhataplarının Cumhurbaşkanı, Başbakan, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olduğunu söyleyen Özgürgün, ilginç bir de ifadede bulunarak “Sertoğlu şu an bizim üyemiz değil. Belediye seçimlerimizde adayımızdı. Ancak şu anda Futbol Federasyonu Başkanı olduğundan parti ile ilgili bir durum söz konusu değildir” dedi.” (9 Kasım 2013)

“Denktaş bu durumun Rum liderlerinden Papadopoulos’un bir zamanlar ‘içimizde kaynatma, eritme’ anlamına gelen ‘osmosis’i hayata geçirdiğini de öne sürerek; “şimdi bu anlaşma ile tam anlamıyla futbolumuz o noktaya getirildi.
Eğer genel kurul bunu kabul ederse futbolumuz artık Rum egemenliğinin altına girmiş olur. Orada ilerleyebilirse ilerler” dedi ve kabul edilemez olduğunu söyledi.” (21 Kasım 2013)

Yukarıdaki paragraflar Hasan Sertoğlu’nun KTFF ve KOP’un işbirliği konusundaki Zürih’te yaptığı toplantılar ve orada ortaya çıkan bir uzlaşma metni veya taslak metnin ardından yapılan belirtilen tarihlerdeki açıklamalardı… Üzerinden çok geçmedi. Yaklaşık dört ay.

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ve DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, Sertoğlu’na sert tepki göstermişler, Denktaş onu istifaya çağırmış, Özgürgün Sertoğlu’yla ilişkisi yokmuş gibi göstermek için elinden geleni yapmıştı.

Şimdi aynı Hasan Sertoğlu UBP ve DP-UG’nin ortak Lefkoşa Belediye Başkan adayı oldu.

Ne değişti peki?

Bir şey değişmedi. O taslak metin ortada duruyor. Sertoğlu’nun KOP’la görüşmeleri sürüyor. FIFA’yla bu bağlamda ilişkiler de devam ediyor.

Peki şimdi ne oldu? Özgürgün ve Denktaş bu tepkilerini unuttular mı? “Dün dündü bugün bugündür” mü diyorlar! Sertoğlu taslak metindeki imzasını geri çekti de bizim mi haberimiz yok! Özgürgün, Sertoğlu’yla kestiği ilişkisini nasıl, ne için tekrar kurdu!

Siyasette tutarsızlığa alıştık bazı uygulamalarla ama alıştık diye bunu devam ettirmeye, tekrar tekrar rezil olmaya gerek yok. 

Bakın hiç olmazsa milliyetçi kesim tutarlı davrandı, Sertoğlu’nun ortak aday olmasına tepki gösterdi ve Volkan yazarı Aydın Akkurt, Sertoğlu’nun karşısında bağımsız aday olacağını açıkladı.

Tabii ki Volkan yazarlarıyla görüşlerimiz taban tabana zıt ama hiç olmazsa onlar ‘tutarlı’ davrandılar.

Bu yazı toplam 1962 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar