1. YAZARLAR

  2. Kutlay Erk

  3. New York Seferi Başlıyor…
Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

Said Muhyi, Klasik Otomobil Rallisi ile Anıldı

A+A-


Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nün kurucularından ve eski Başkanlarından Said Muhyi, geçtiğimiz hafta 3’üncüsü düzenlenen Said Muhyi Klasik Otomobil Rallisi ile anıldı.
Lefkoşa surlar içinde bulunan Said Muhyi’nin dükkanı önünde Pazar günü 10:00’da verilen start ile başlayan yarış, aynı zamanda sezonunda ilk rallisi oldu. 36 ekibin, bahar havasında, çok güzel bir güzergahta 95 kilometre mücadele ettiği ralli, İskele’de öğle saatlerinde son buldu.
Katılan tüm yarışmacıların finiş gördüğü yarış sonunda Osman Ağa kültür evinde öğle yemeği yenildi ve ödül töreni yapıldı. en az ceza puanı ile yarışı ilk sırada bitirmeyi başaran ekip Akın – Ece Demirağ çifti olurken, ikinci sırada Mahmut – Luda Sokollu çifti yer aldı. Üçüncü sırada finiş gören ekip ise Ertan – Ayşe Namlı çifti oldu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ


Kısa Kısa..

• Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, 2015 sezonunu geleneksel hale gelen “Tekerlekler Cirilensin” gezisi ile 15 Mart Pazar günü açıyor. Yeşilırmak bölgesine yapılacak gezi Şampiyonaya 6 puan verecek.

• Formula 1’de 2015 sezonu bu haftasonu Avustralya’da yapılacak yarış ile başlıyor. 14 Mart Cumartesi sabahı 07:00’da yapılacak sıralama turlarının ardından 15 Mart Pazar günü 08:00’da yarış start alacak.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği KKTC 2015 Ralli Şampiyonası 22 Mart Pazar günü Minareliköy bölgesinde yapılacak Sprint rallisi ile başlıyor. Kayıtlar 16 Mart Pazartesi akşamı kapanacak.

• Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nde Olağan Genel Kurul yapıldı. Zeki Topcu önderliğindeki yönetim kurulu listesi, Genel Kurul üyelerinden onayı alarak 3’üncü kez göreve geldiler.

• Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun 2015 sezonu Ralli ve Tırmanma takvimi geçtiğimiz akşam yapılan Yönetim Kurulu toplantısında onaylandı ve yayınlandı. Buna göre Ralli Şampiyonası 5 ralli ve 3 Sprint yanında ERC Kıbrıs Rallisini de kapsayacak. Tırmanma Şampiyonası ise geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 5 yarıştan oluşacak. Takvim için damalibayrak.net internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı toplam 1481 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar