1. YAZARLAR

  2. Tayfun Çağra

  3. Paralar bulunmadan ödüllendirme niye?
Tayfun Çağra

Tayfun Çağra

Paralar bulunmadan ödüllendirme niye?

A+A-

 

Paraların tamamı bulunmadan ödüllendirme yapıldı.
İyi, güzel, tamam da paraların hepsinin bulunmasının beklenmesi gerekmez miydi eğer ödüllendirme yapılacaksaydı!
3 milyon TL’nin 770.500 TL’si bulunduktan sonra Güvenlik Kuvvetleri ile Polis’in ödüllendirme törenini duyunca gazetedeki arkadaşlara sordum;
“Ne oldu paraların hepsi bulundu mu?”
“Yok” dediler, “daha önce ne bulunduysa o…”
“Allah Allah, neden o zaman bu ödüllendirme!!!”
***
Gerçekten de 3 milyon TL’nin bulunduğunu sandım ödüllendirmeyi duyunca…
Polis Müdür Vekili Pervin Gürler, basın toplantısı düzenledi, bütün ekibine özverili çalışmaları için teşekkür etti, para arama çalışmasında görev alan polisler de Güvenlik Kuvvetleri tarafından ödüllendirildi.
Böyle bir basın toplantısı ve giden paraların ardından polislere teşekkür ve ödüllendirme neden yapılır?
Giden paralar bulunmuştur, suçlular tespit edilip mahkemeye çıkarılmıştır, paraların tümü bankanın kasasına tekrar konulmuştur vs…
Böyle olunca yapılan o ‘şov’ haklı olarak yapılır ve herkes de o başarıyı gösterenleri alkışlar.
***
24 Temmuz günü yapılan soygundan ancak 12 gün sonra paranın bir kısmı bulunurken, gerisinin nerede olduğu bilinmezken ‘herşey tamam’ gibi bir hava estirilmeye çalışılması biraz manidar oldu.
Biraz önce saydığımız şeyler ortada yokken, yani hâlâ paranın 2,229.500 TL’si kayıpken, elde olan zanlılar henüz mahkemece suçlu ilan edilmemişken, bazı zanlılar hâlâ aranırken, hatta soygunu yapanların kaç kişi olduğu bilinmezken neden böyle bir ‘şov’ yapılmak istendi, ben henüz anlamadım!
Umarım bu yazdıklarımdan sonra dün gece gazete baskıdayken soyguncuların hepsi tespit edilmiş, paraların tamamı bulunmuş olur.
İşte o zaman bir ödül daha verir Güvenlik Kuvvetleri, Pervin hanım da bütün parayla poz verir kameralara ve biz de doya sıya alkışlarız emniyet güçlerimizi…

-------------------------------------------------------------------------------

Son Padişah

Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapıldı ve Recep Tayyip Erdoğan beklendiği gibi Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı oldu.
Muhalefet yine mağlup olarak ayrıldı seçimlerden… Muhalefet derken CHP ve MHP’den sözediyorum. Adayları Ekmelettin İhsanoğlu iki partinin son seçimlerdeki toplam oylarının da altında kaldı.
BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ise partisinin oylarını oldukça artırırken seçimin ikinci galibi oldu. Demirtaş’a seçim sürecindeki söylemleri, farklı kesimlerden oy getirdi gibi görünüyor.
Ve Erdoğan muradına erdi. Afrika’nın dünkü manşetindeki “son padişah” manşeti ve fotosu Erdoğan’ın bundan sonraki pozisyonunun da bana göre en iyi izahı gibi geliyor.

Bu yazı toplam 1646 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar