1. YAZARLAR

  2. Necmi Belge

  3. Kasım diye biri…
Necmi Belge

Necmi Belge

Kasım diye biri…

A+A-

K-Pet Süper Ligi’nin dün, Lapta’da yağmur altında adeta tek taraflı oynanan karşılaşmasında mor-beyazlı Lefke zayıf rakibi Lapta’yı 5-0’lık skorla sürklase etti.

Bu sezona şampiyonluk iddiası ile giren ve iyi başladığı ligde,  daha sonra art arda aldığı kötü sonuçlar ile havlu atan Lefke, son iki haftada ligin en zayıf halkaları olan Gönyeli ile Lapta’yı üst üste mağlup ederek, bir anlamda moral depoladı.

Orta hakem Mehmet Malek’in başlama düdüğü ile adeta kendi evinde oynar gibi rahat başlayan Lefke, karşılaşmanın 4 ve 5.dakikalarında golcüsü Kasım Tağman’ın sahne almasıyla oyuna adeta 2-0 önde başladı.
Bu dakikadan sonra, gardı erken düşmüş ve ayağa kalkmaya çalışan bir boksör gibi, toparlanmaya çalışan güçsüz Lapta, bizimle beraber gol resitali veren Kasım Tağman’ı izlemeye başladı.

Aslında, yeniden yapılanmaya giden ve kadrosunu gelecek yıllar için gençleştirmeye başlayan Lapta, elinden geldiğince, gücü yettiğince mücadele etmeye çalıştı.

Ne var ki, dalga dalga gelen Lefke ataklarında çaresizleri oynayan Lapta’da hücumda sadece iyi ve güçlü bir futbolcu olduğu gözlemlenen Boris Vandev,  Gökhan Sarıoğlu ile Mustafa Avcı bir şeyler yapmaya çalıştı.

Oyuna sonradan giren Memduh Sarıoğlu ile Macit Ormancı da takımlarını ayakta tutmaya çaba gösterirken, genç ve deneyimsiz kalecileri Ersenal Bahadi yediği hatalı gollerle takımının direncini adeta sıfırladı.

Bu arada,  elindeki genç ve yetersiz kadro ile yetinmek zorunda kalan Teknik Direktör Erdinç Akyulaf, kadro yetersizliği nedeniyle oyuna istediği gibi müdahale edemeyince, o da bizim gibi Lefke’yi ve Kasım Tağman’ı izlemeye devam etti.

Futbolumuzun, son yıllarda kazandığı bu müthiş golcüyü izlemek gerçekten büyük keyif veriyor. Top ayağına o kadar yakışıyor ki, topu her ayağına alışında rakipleri “ Kasım yine ne yapacak” diyerek endişeye gark olurken, izleyenlere de futbol resitali veriyor.

Attığı gollere bakıldığında, adeta her biri bir sanat eseri gibi. Dün de attığı dört gole bir bakıyorum da, ikinci ve dördüncü golde rakiplerini ipe dizer gibi geçmesi, üçüncü golde başını kaldırıp, kalecinin konumunu gördükten sonra, ünlü bir golfçu gibi, en güzel vuruşu yapması bir ressamın tuvalde son darbeleri vurmasına benziyordu.

Lapta Teknik Direktörü Akyulaf’ın yetersiz kadro mazeretini anlıyorum da, Lefke’nin sezon öncesi kurduğu ve alternatifleri olan geniş kadrosunun bugün bulunduğu konumu hazmedemiyorum.

Bu takım, oynadığı güzel ve baskılı futbolu artı, Kasım Tağman gibi Kıbrıs standartlarının üzerine olan bir futbolcusu ile yeri zirve olmalıydı diye düşünüyorum.

Her ne kadar da, maçın başında Kasım’ın attığı iki golden sonra, karşılaşmanın adeta bir antrenman maçına dönmesine rağmen, orta hakem Mehmet Malek yine de mükemmel bir maç yönetti.

Ama, her zaman böyle bir ortam bulunamaz. Malek’e benden söylemesi.

Bu yazı toplam 1246 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar