1. YAZARLAR

  2. Erdinç Gündüz

  3. Çok geç olmadan...
Erdinç Gündüz

Erdinç Gündüz

Çok geç olmadan...

A+A-

 

Adamların aldığı her karara karşı çıkmak, eleştirmek, bazı çevrelerde moda oldu. Halbuki ‘doğru’ kararlara veya önerilere alkış tutmayı da bilmemiz gerek.

Neymiş efendim...  Üniversite öğrencisi kızlarla erkekler aynı evde kalacaklarmış... Olur  mu öyle şey ? Öğrenci evi dediğin ibadet yeri gibi olmalı. Fuhuş evi değil.  Hangi devirdeyiz ki ? İmam nikahı bile olmayan erkek ve kızların aynı çatı altında yatıp kalkmaları, beraber yemek pişirmeleri, beraber  yemeleri, sohbet etmeleri, kim bilir daha neler neler yapmaları çağdaşlık mı yani ?

Okullar da bir rezalet. Erkek okulları ile kız okulları da ayrılmalı. Hem de hemen. İş işten geçmeden. 
Karma okullarda birinci adım olarak teneffüsler kaldırılmalı. Çünkü bu yezitler, ne halt ediyorlarsa o sırada yapıyorlar. İşleri güçleri aşna fişne. Ciddi konular konuştuklarını sanmayın.  Hepsi birer, ar namus bilmeyen, potansiyel terörist.
İlk adımdan sonra derhal okullar ayrılmalı. Kızlar başka okula, erkekler başka okula... Hatta gerekirse okullar arasında uzun mesafeler olması da sağlanmalı. Yolda belde karşılaşmamaları için okuldan çıkış saatleri bile farklı olmalı.
Üçüncü adımda, öğretmenler değişmeli. Kız öğrencilere kadın öğretmenler, erkek öğrenciler erkek öğretmenler ders vermeli.
Dördüncü adımda, ‘özel dersler’  eklenmeli. Bu derslerde öğrencilere, ülkedeki tecavüz olayları; küçücük çocuklara olan saldırılar; turistlere tecavüzler; 13-14 yaşındaki kız çocuklarının koca koca adamlara zorla nasıl satılışı;  bazılarının,  biri resmi, diğerleri imam nikahı ile nasıl 3-4 eş tuttukları v.s. anlatılmalı. Anlatılmalı ki bu önlemlerle tüm bu tatsız olayların ortadan kalkacağı iyice anlaşılsın. Çocuklarımız, bu önlemleri alanların cinsel doyumsuzluk yaşadıklarını sanmasınlar.

***
Bu kadarla meselenin halledileceği sanılmasın sakın. Başka adımlar da atılmalı. Örneğin,
Üniversitelerde de kız ve erkek öğreciler ayrılmalı...
Hastanelerde, kadın hastalara kadın doktorlar, erkek hastalara erkek doktorlar bakmalı.  Erkek doktorların, kadın hastaların orasını burasını ellemesi engellenmeli...
Halk otobüslerinin durumu da rezalet... Erkekler için ayrı kadınlar için ayrı otobüsler tahsis edilmeli...
Sirkmiş falanmış yasaklanmalı...Hatta bale de...Ne o çırılçıplak kadınlar ?
Dahası...Ortalık bir sürü ‘Kadın hakları savunucusu’ dernekle doldu. Bu rezalet de önlenmeli. Tümü kapatılmalı ve yasaklanmalı. Hatta gerekirse öncüleri, vatanı ve milleti bölmeye yönelik çete kurmak suçundan yargılanmalı...Hapislerde çürütülmeli.
Ve daha....

     ***

Doğruya  “doğru” demeyi öğrenmeli ve desteğimizi esirgememeliyiz.  Hem de en kısa sürede.  Yoksa iş işten geçtikten sonra, vay halimize. Ülkede namussuzların sayısı namusluların sayısını bir geçerse, felakete sürükleniriz hep beraber.

Bu yazı toplam 1683 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar