1. HABERLER

  2. YDÜ’nün Sırbistan kampı sürüyor
YDÜ’nün Sırbistan kampı sürüyor

YDÜ’nün Sırbistan kampı sürüyor

YDÜ Kadın Basketbol Takımı’nın Sırbistan Kampı verimli şekilde devam ediyor.

A+A-

Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nin iddialı ekiplerinden Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kadın Basketbol Takımı’nın Sırbistan Kampı verimli şekilde devam ediyor.

Sezon öncesi hazırlıklarının ilk etabına KKTC’de başlayan oyuncular, Sırbistan kampında güç ve enerji depoluyorlar. Sabah antrenmanlarında kondisyon, güç, dayanıklılık ve koordinasyon çalışmaları yapan YDÜ akşam antrenmanlarında ise teknik ve taktiksel çalışmalarda bulunuyor.

Göker: “Her dakikayı verimli değerlendiriyoruz”
Sırbistan kampı kafile başkanı Umar Göker yaptığı açıklamada “Kamp yaptığımız bölge sezon öncesi hazırlıklar için muazzam denebilecek özelliklere sahip bir bölge. Avrupa’nın çok değerli basketbol takımlarının sezon öncesi hazırlıklarını yaptıkları bir coğrafyada ve tesislerde sezon öncesi hazırlığın en önemli aşamasını geçirmek bizler için büyük şans. Bunun bilincinde olarak kampın her dakikasını en verimli şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Teknik heyet ve oyuncular çok pozitif bir havada idmanları gerçekleştiriyorlar. Sırbistan’da kamp yapıyor olmak oyuncular için artı bir motivasyon kaynağı oldu. Oyuncuların istek ve arzuları en üst seviyede” dedi.

Yalçın: “Kondisyon ve fizik olarak iyi çalışıyoruz”
YDÜ Kadın Basketbol Takımı’nın yeni transferlerinden oyun kurucu Asena Yalçın da yaptığı açıklamada “Sırbistan kampı çok iyi şekilde başladı. Önümüzde bizi çok zor ve uzun bir sezon bekliyor. Kadroumuz çok kaliteli ve karakterli oyunculardan oluşuyor. Bu da kuşkusuz kampın bir aile havasında geçiyor olmasına olanak sağlıyor. Zlatibor’da hem kondisyon hem de fizik olarak iyi çalışıyoruz. Ayrıca topla yaptığımız idmanlarla takım birbirini daha iyi tanımaya başladı. Alper hocamızın oluşturmaya çalıştığı sisteme oyuncular olarak adapte olmak için var gücümüzle hem fiziken hem de mental olarak çalışıyoruz. Türkiye Kadınlar Süper  Ligi çok zor bir lig oldu. Hiç bir maç kolay geçmeyecektir. Biz de bunun bilincinde olarak hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.

Bu haber toplam 1270 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler