1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Kalkınma Bankası huzursuz'
'Kalkınma Bankası huzursuz'

'Kalkınma Bankası huzursuz'

KTAMS Başkanı Güven Bengihan,  Kalkınma Bankası’nda son zamanlarda yöneticilerden kaynaklanan büyük bir huzursuzluk yaşandığını savundu.

A+A-

KTAMS Başkanı Güven Bengihan, Kalkınma Bankası’nda “adil olmayan uygulamalar ve mobbing” nedeniyle iş barışının bozulduğunu savundu.

Bengihan, taleplerinin; “bankanın teşkilat yasasının güncellenmesi için ivedilikle çalışma başlatılması ve çalışanlara uygulanan mobbing ve ayrımcılığa derhal son verilmesi” olduğunu belirterek, uyarılarının dikkate alınmaması halinde her türlü yasal eylem haklarını kullanacaklarını bildirdi.

KTAMS Başkanı Güven Bengihan,  Kalkınma Bankası’nda son zamanlarda yöneticilerden kaynaklanan büyük bir huzursuzluk yaşandığını savundu.

Bengihan'ın açıklamasının tam metni şu şekilde:

Yatırımlara finansman sağlayarak  ülkemiz kalkınmasına katkı koymak gibi önemli bir misyonu olan  Kalkınma Bankası’nda son zamanlarda yöneticilerden kaynaklanan büyük bir  huzursuzluk yaşanmaktadır.

 Sendikamızın örgütlü bulunduğu Kalkınma Bankası’nda  adil olmayan uygulamalar ve mobbing  nedeniyle iş barışı bozulmuştur.  Bu durum çalışanların verimliliğini olumsuz yönde etkilediği gibi  bankadan hizmet alanlar açısından da mağduriyet yaşanmasına neden olmaktadır.

Kalkınma Bankası Teşkilat Yasası  güncelliğini yitirmiş olup   yetki karmaşası yaşanmasına ve   hizmetlerin aksamasına yol açmaktadır.

Sendikamızın talebi bankanın teşkilat yasasının güncellenmesi için ivedilikle çalışma başlatılması ve çalışanlara uygulanan mobbing ve ayrımcılığa derhal son verilmesidir. Uyarılarımızın dikkate alınmaması halinde her türlü yasal eylem hakkımızı kullanacağımızı duyururuz.

Bu haber toplam 728 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler